Uvaděč

Autor: -jvh- <jvh(at)centrum.cz>, Téma: 05/2010, Vydáno dne: 15. 11. 2010

Milí čtenáři!

Statečně držíme stanovenou metu šesti čísel za rok, to je velký úspěch. Můžete si z něj kousek přivlastnit, pokud se rozhodnete přispět do příštího čísla, které je před námi.

V tomto najdete opět spoustu zajímavých příspěvků, že života ymkařského hmyzu.


V každém letošním čísle byla nějaká zmínka o tom, že YMCA slaví 20 výročí obnovení své činnosti po pádu komunismu, nejinak je tomu i zde. Začínáme vzpomínkou čestného člena YMCA v ČR pana Dietricha Reitznera, pro některé z vás to může být již bráno jako příspěvek z archivu, ale určitě v něm najdete spoustu nových a zajímavých informací. United Colors of TenSing přibližuje festival Bezdrátově připojeni, který proběhl v Mělníku. Něco s barvami má společný i příspěvek navrátivšího se proteinového přispěvatele Lukáše Jirsy - jak vidno i dobrého filmového kritika.

Je tu i jeden speciální článek, který zdolal (už nyní možno říci) nepřekonatelný rekord... 29 je fakt dost. Nepřekonatelný je z toho důvodu, že žádná soutěž nebyla vyhlášena a nikdy nebude, čili poprvé a naposled se něco podobného dostalo na veřejnost. Opakovaný vtip by nebyl vtipem. :-)

Však sami poznáte, který mám na mysli. Jeden ze seniorů YMCA - Vašek Kliment napsal vzpomínku na Jirku Hodka, člověka, který si zaslouží být zařazen do rubriky Osobnost.

A pak další zajímavé věci - na Paláci YMCA svítí nový neonový nápis, svišti byli v ZOO, Keep Smilling Gospel Orlová zase v SK... mimochodem věděli jste například, že Slovensko a Skotsko mají stejnou MPZ (mezinárodní poznávací značku) - SK? Proto vám může připadat divná předložková vazba ve vedlejším sloupečku popisujícím obsah strany 20. Zkrátka člověk se neustále učí... třeba i díky Proteinu.

J. V. Hynek