Gospel Night Krnov 2015

Autor: externí <protein(at)ymca.cz>, Téma: 04/2015, Vydáno dne: 11. 02. 2016

Na letošní Gospel Night Krnov se sešli tensingáři z celého Česka za účelem si zazpívat!

Poté co jsme v pátek všichni přijeli do krnovské nové zkušebny a zahráli si pár seznamovacích her, jsme všichni vyčerpáni cestou, i přes chrápání ostatních, nakonec usnuli.


V sobotu po snídani se všichni plně nabití energií rozezpívali a celé dopoledne se zpívalo. Jelikož jsme trénovali opravdu pilně, odpoledne jsme si všechny písničky jen vyzkoušeli s kapelou a společně jsme vyrazili na rozsvícení vánočního stromečku v Krnově. Po rozsvícení a následném desetiminutovém ohňostroji zpívala skupina Nebe, kterou jsme si všichni užili. Když jsme se vrátili zmraženi z venku, dostali jsme večeři. Pak následovala propracovaná večerní hra, ve které se například stříhalo z papíru a zdobily se perníčky. Po vyhlášení nejlepšího perníčku jsme si všichni sedli a nastala druhá část této hry. Mohli jsme si vybírat znělky z pohádek, ukázky z filmů a hádat o co se jedná.

Když už se nám všem chtělo opravdu spát, nastal čas na dárky. Každý si vylosoval jedno písmeno, podle kterého pak dostal dárek, na to písmeno začínající. Všichni jsme měli velkou radost a natěšení na nedělní koncert jsme nakonec usnuli.

V neděli, když jsme všichni dojedli svou snídani a rozezpívali se, jsme vyrazili do evangelického kostela na bohoslužbu. Tam jsme zazpívali tři písničky. Po skončení jsme se vrátili do zkušebny a znovu jsme si zkusili náš repertoár. Po obědě část odešla do kostela stavět aparaturu na koncert a ta druhá část uklízela.

Když se i druhá část dostavila do kostela, stihli jsme ještě vyzkoušet některé písničky a kostel se začal plnit. Když už byl kostel naplněný k prasknutí, přišel čas na zahájení koncertu. Zazpívali jsme všechny písničky nejlépe jak to šlo, a hlavně od srdce! Po skončení benefičního koncertu jsme se rozloučili. Náš úžasný víkend plný zábavy a nových kamarádů skončil. Z kostela už jsme vycházeli každý jiným směrem, domů. Doufám, že se příští rok sejdeme minimálně ve stejné sestavě a ve stejné přátelské a vánoční atmosféře.

Markéta Bečáková, foto: Lucie Šmírová