TZ YMCA Pastviny žila letními pobyty rodin s dětmi

Autor: externí <protein(at)ymca.cz>, Téma: 03/2017, Vydáno dne: 06. 10. 2017

I v letošním roce pořádala YMCA Letohrad na chatě YMCA Pastviny, kterou spravuje, pobyty rodin s dětmi.


Letos jsme uspořádali dva běhy – jeden 14 denní, který vedl Matěj Kristuf a jeden 8 denní, který vedla Hana Dolečková. Téma tohoto byly deskové hry, sport, společenství. Pobytu se účastnili jak naši bývalí vedoucí táborů a táborníci, kteří se postupem let stali rodiči, tak i lidé, kteří tam byli poprvé. Během týdne se nám podařilo vytvořit pěknou skupinu, partu, jak mezi dětmi, tak i dospělými. Byli jsme jak větší rodina.

Všichni jsme se účastnili společného zpívání, četby a povídání, vycházek, her na hřišti a v lese i zkoumání a zkoušení nových deskových her. Jak to na takových pobytech bývá, přiložil každý ruku k dílu i při pracích kolem jídla, takže se části programu mohla účastnit i naše milá paní kuchařka.

Počasí moc nepřálo koupání, zato jsme si užili naše lodě na přehradě a nakonec i jeden den koupání na pláži. Jeho zajímavým závěrem byla okružní jízda vláčkem Pastvináčkem, která zaujala děti i dospělé. Nádherný den jsme prožili ve středu, ten nám nabídl počasí s dalekými rozhledy a my ho využili na výlet k prameni Tiché Orlice.

Pro návštěvníky naší chaty tuto trasu doporučuji, dá se kombinovat cestou auty a zvládnou ji i velmi malé děti. Pokud máte štěstí, jako měli my, budete mít cestou z křižovatky Dolní Orlice ke klášteru Hedeč téměř kruhový výhled na Suchý vrch, Orlické hory, pásmo Kralického Sněžníku a Jeseníky. My viděli i Praděd.

Takže vám nabízíme tip na příští léto – přijeďte na Pastviny na jakýkoliv pobyt, čeká vás tam vylepšená chata, hřiště, přehrada i možnost krátkých vycházek či delších výletů.

Více na webu YMCA Letohrad, kde najdete i odkaz na zajímavosti kraje.

Hana Dolečková, YMCA Letohrad, foto: archiv autorky textu