Dobrodružná narnijská plavba pro rodiče s dětmi

Autor: externí <protein(at)ymca.cz>, Téma: 03/2017, Vydáno dne: 06. 10. 2017

Tábory pro rodiče s dětmi mají na základně YMCA u Veverské Bítýšky již dlouholetou tradici. Jako každý rok proběhly dva plné turnusy v termínech 29. 7. – 5. 8. a 19.–26. 8. 2017.


Letos jsme se vydali na dobrodružnou plavbu Jitřního poutníka. Program, inspirovaný knihou Letopisy Narnie od britského autora C. S. Lewise, nás provedl po narnijských ostrovech a pátráním po ztracených lordech.

Námořnické téma zaujalo děti i té nejmenší věkové kategorie, a tak i ony zanechaly své rodiče vlastnímu programu, a vydaly se s vedoucími na procházky po okolí i odpolední hry v lese. Během každého dopoledne se děti mohly dozvědět zajímavosti o námořnících, životě na moři nebo se naučit námořnické písně. Také si vybraly, jestli se chtějí věnovat výtvarným aktivitám, nebo jestli si chtějí zasportovat na hřišti. Maminky a tatínci se mezitím věnovali vlastnímu rukodělnému nebo sportovnímu programu, který připravují milé slečny lektorky. Letos si mohli vyzkoušet výrobu hodin z gramodesek, fotorámečků, nitkového obrazu či netradiční vyrábění z papíru, zacvičit si jógu a mnohé další.

Tyto tábory jsou pro děti velmi dobrou přípravou na velké tábory. Učí se samostatnosti, zodpovědnosti, týmové spolupráci, respektu i toleranci k ostatním. Zároveň poznávají, jak funguje klasický táborový režim. Každý den je zahájen veselou rozcvičkou na hudbu, následuje nástup s vyvěšením vlajky a zpěvem táborové hymny. Nechybí ani tradiční táborák a stezka odvahy. Velmi oblíbenými se také staly hrané večerníčky, které pro děti sehráli vedoucí ve veselých kostýmech. Narnijskou plavbou vedenou princem Kaspianem završilo doplutí až na samotný konec světa, tedy království lva Aslana. Aby však konce nebyly smutné, pozval Aslan všechny děti na veselý karneval.

A naší malí námořníci se mohou těšit na nová dobrodružství!

Veronika Kaplanová, YMCA Brno, foto: archiv autorky textu