Český tensingový festival - Ke kořenům

Autor: externí <protein(at)ymca.cz>, Téma: 04/2017, Vydáno dne: 11. 12. 2017

Jako každý rok proběhl o podzimních prázdninách Český tensingový festival. Tentokrát s názvem Ke Kořenům.


Tento název byl více než příhodný, a to nejen proto, že proběhl v Krnově – tedy v jedné z kolébek tensingu v České republice – či že tento festival byl již 20. v pořadí, ale i proto, že letošní festival poskytoval mnoho prostoru pro zamyšlení a zavzpomínání nad svými (nejen) tensingovými kořeny. K tomu jsme měli možnost během zamyšlení každý večer či při devotion night.

Co jsme ale dělali mimo zamyšlení se?
Program na festivale je každý rok velmi podobný. Ráno se můžete těšit na singspiration, poté na pár chval a krátké zamyšlení, tanec, sbor, stomp a workshopy. Zatím co den je takto nabit, večer se můžete těšit na koncerty.

Každá tensingová skupina měla svůj vlastní koncert, který byl plný pozitivní energie a skvělých písní. Samozřejmě na festivale nechybí ani velký společný koncert. Letos byl ale ještě větší, než by kdokoliv čekal. Po tom, co vystoupily všechny mega věci – sbor, ČESKÝ TENSINGOVÝ FESTIVAL KE KOŘENŮMtanec a stomp, vystoupilo TSCZ a když se zpívala poslední písnička, přidali se k nám lidé, co do tensingu začali chodit při jeho vzniku. Společně jsme si zazpívali Lean on me, což byl velký zážitek.
Poté už nás čekala late night – tedy večer s posunutou večerkou a s nejrůznějšími aktivitami. A ráno hurá domů!

Letošní festival jsme si všichni moc užili a rozhodně byl skvělý i díky jedné inovaci v programu. Tou bylo tzv. Odpoledne pro město. Co si pod tím představit? Každá tensingová skupina měla svůj vlastní program, kterým byla nějak prospěšná ostatním. Někdo hrabal listí, jiní pomáhali s přestavbou krnovské zkušebny či zpívali v domově důchodců. Kdo by se rozhodoval, zda na příští festival jet, tak ať určitě neváhá!
Eva Kráčmarová, YMCA DAP, foto: autorka textu