Oslavy 175 YMCA u nás

Autor: externí <protein(at)ymca.cz>, Téma: 01/2019, Vydáno dne: 20. 03. 2019

V letošním roce v červnu oslaví YMCA již 175 let od svého založení. Hlavním datem oslav je 6. červen, den, kdy byla naše organizace Georgem Williamsem v Londýně založena. Slavit ale můžeme v průběhu celého roku!


V letošním roce v červnu oslaví YMCA již 175 let od svého založení. Hlavním datem oslav je 6. červen, den, kdy byla naše organizace Georgem Williamsem v Londýně založena. Slavit ale můžeme v průběhu celého roku!

Naše společná oslava proběhne na květnovém Setkání YMCA na Soběšíně (17.–19. 5.) Někteří Ymkaři se chystají na mezinárodní srpnové oslavy v Londýně YMCA175, česká výprava má zatím dvacet členů, přihlašovat se ale můžete stále.

Britská YMCA Vám také nabízí speciální zájezd do Londýna v termínu 2.–7. 6. (případně zkrácenou třídenní verzi). Během něj navštívíte farmu, kde se George Williams narodil, vybrané londýnské památky, prohlédnete si některé z londýnských současných Ymek, zapojíte se v Londýně do YMCA World Challenge a zúčastníte se slavnostní recepce ve Westminsterském paláci s nejdůležitějšími postavami anglické Ymky. Více informací najdete na našich webových stránkách.

Na 175. výročí je navázána i letošní World Challenge. Ta tentokrát vyzývá všechny ymkaře na světě, aby věnovali 175 minut dobrovolné práci pro svoje okolí, svou komunitu. Společným cílem je pak dohromady odpracovat 1,75 milionů dobrovolnických minut. Těšíme se na vaše svěží nápady, jak se do této výzvy ve svých lokalitách zapojíte! Hlavním dnem aktivit World Challenge je 8. červen, v české verzi cílíme na týden 1.–8. června – tak, abychom do výzvy zahrnuli jak hlavní den oslav 6. červen, tak i pořádání dětských dnů o prvním červnovém víkendu.

Letošní významné výročí chceme využít k propagaci aktivit a myšlenek Ymky mezi širokou veřejností. Chceme Ymku představit jako moderní sebe-vědomou organizaci, která ví, odkud přišla a kam směřuje. Stojící na hodnotách, které předává nejrůznějšími způsoby dál. Nabízející prostor všem lidem, kteří chtějí někam patřit, smysluplně trávit svůj volný čas a rozvíjet svůj potenciál.

Zapojte se proto ve svých regionech v průběhu celého roku – dejte svým akcím slavnostní narozeninový kabát! Rádi vás podpoříme společnými informačními a propagačními materiály, navíc se množství zajímavých aktivit posílí propagačně navzájem – dáte-li nám včas o svých plánech vědět, můžeme pak snadněji představit veřejnosti Ymku jako živou rozmanitou organizaci plnou skvělých lidí a nápadů, kteří mají společnou vizi. Těšíme se na spolupráci!

Julie Bergerová, foto: Archiv YMCA