Airsoftový tábor na Slovensku
– staňte se na týden vedoucím

Autor: externí <protein(at)ymca.cz>, Téma: 01/2019, Vydáno dne: 20. 03. 2019

YMCA na Slovensku toto léto pořádá již několikátý ročník svého úspěšného airsoftového tábora. V rámci tábora se táborníci zlepší v týmové práci, zručnosti, naučí se technikám přežití, taktickému myšlení a plánování, slaňování, orientaci a dalším užitečným dovednostem. Důležité životní hodnoty a postoje se tak snaží táborníkům YMCA na Slovensku vštípit i pomocí tohoto moderního sportu.


Během letošního kempu proběhne letos i mezinárodní kurz vedení airsoftového tábora pro mladé ymkaře, kteří se na kempu naučí, jak vést letní tábor praktickou cestou (po zaškolení sami bude vést táborníky) a zároveň se výborně naučí zvládat organizaci airsoftové hry.

Během této akce se rozvinou v leadershipu, zlepší se ve vedení skupiny a naučí se připravovat jednotlivé aktivity. Kurzu se zúčastní Ymkaři z Čech, Slovenska, Německa, Rumunska a Maďarska a společně se nejen naučí dovednostem, které pak budou moci využít při přípravě táborů ve své Ymce, ale užijí si i spoustu zábavy a získají nezapomenutelné zážitky během airsoftových bitev.

Na účastníky čeká během tábora 10 dnů plných dobrodružství a aktivit v přírodě. Naučí se trénink bezpečných postupů, základy topografie, strategii (pozice a pohyb ve skupině, práce v týmu), pokročilé strategické plánování dynamické obrany a útoku, ochranu tábora (denní i noční), práci s mapou, zlepší se v orientaci v neznámém prostoru a spoustu dalších užitečných dovedností.

Letos poprvé se kempu budou moci zúčastnit i mladí ymkaři a ymkařky z České republiky ve věku 15–20 let! Kemp se bude konat na Slovensku v Liptovském Mikuláši v termínu: 16.–26. 8. 2019. Plná cena kempu je 170 Eur na osobu, ovšem pokud se podaří získat grant, o který je teď požádáno, účast vyjde na 20 Eur za osobu + bude účastníkům proplacena doprava. V ceně je zahrnuté ubytování, strava, mapy, kompasy a materiál potřebný pro kurz na celých 10 dní. Vybavení (airsoftové zbraně, ochranu očí, munici, vysílačky apod.) je možné si zapůjčit za doplatek po domluvě předem, či si přinést vlastní. Pro české účastníky je rezervováno pět míst. V případě (i předběžného) zájmu neváhejte napsat na ymca@ymca.cz.

Sára Soukupová, sekretář pro zahraničí, foto: YMCA na Slovensku