YMCA Znojmo – ohlédnutí za rokem 2020

Autor: externí <protein(at)ymca.cz>, Téma: 01/2021, Vydáno dne: 15. 04. 2021

I přes covidovou situaci se nám v loňském roce podařilo zorganizovat spoustu krásných a vydařených akcí.


Zúčastnili jsme se dvou mezinárodních turnajů v korfbale. První proběhl v Nitře. Hrálo se na umělém povrchu, kde soutěžili naše týmy mladších žáků a tým dospělých, který se skládal hlavně ze starších žáků. Turnaj skončil bez výsledku, jelikož přišla obrovská průtrž mračen a obrovský vítr. Přesto jsme si tento den velmi užili. Nedělní turnaj v beach korfbalu se našim týmům podařil. V kategorii U13 jsme obsadila první místo s žádnou prohrou. Starší žáci zaslouženě také vyhráli první místo. Dospělí hráli výborně, ale bohužel se neumístili do třetího místa. Druhý turnaj proběhl v Prievidze. Zde jsme byli s týmem dospělých. Turnajem jsme prošli bez prohry a potřetí v historii turnaje obsadili 1. místo. Tím jsme zařadili mezi nejúspěšnější týmy turnaje. U obou partnerů probíhá již několikaletá spolupráce.

Mezi další akce, které se nám podařily, patří naše víkendové pobyty spojení se sjížděním řek Dyje, Otavy a Vltavy. Jet na kánoi po řece, je vždycky krásné dobrodružství. Posádky se naučí spoléhat jeden na druhého. Naučí se spoustu tábornických dovedností. Čtyři několikadenní pobyty spojené s cyklistickými výlety. Chtěl bych říci, že projíždět se letní krajinou v Lednicko-Valtickém areálu nebo na Břeclavsku – na Pohansku je něco úžasného. Okolní příroda je nádherná. Dále jsme si prošli křížovou cestu na svatý kopeček v Mikulově. Je to rovněž úžasný zážitek. Účastníci všech akcí si odnesli mnoho nových zážitků a zkušeností.

Již čtvrtým rokem proběhl letní tábor YMCA Znojmo v obci Želetice u Znojma od 10.–20. 8. 2020. Tento tábor je především zaměřený na korfbal, tudíž se ho zúčastnili zejména korfbaloví hráči Modrých Slonů ve věku od 9 do 18 roků. Denní program byl především zaměřen na zlepšování střeleckých a taktických dovedností a zdokonalování herních situací v korfbale. Součástí tohoto tábora byly i kondiční testy, které prověřily zdatnost našich mladých sportovců.

Děti měly v areálu tábora také k dispozici plavecký bazén. Takže se po odpoledním klidu mohly vždy vydovádět ve vodě. Večery trávila mládež různými společenskými hrami a teambuildingem. Letošní tábor zpestřila hra O Poklad Pevnosti Těšetice. Dětem se to moc líbilo. Tento tábor by nemohl proběhnout bez finanční pomoci YMCA v ČR a pomoci místního pana starosty, zejména pana ředitele ZŠ a pana školníka. Za poskytnutí prostor pro náš tábor jim moc děkujeme.

O výživu se starala velmi výborná kuchařka – Veronika Vévodová a o naše svaly a další zdravotní problémy se starala Mgr. Jana Pavlíčková. Tímto bychom chtěli všem našim dobrovolníkům poděkovat, jak se o naše malé ymkaře dobře postarali.

Všichni si přejeme, aby už covidová situace dovolila, abychom se zase mohli všichni beze strachu setkávat a trávit spolu čas.

Aladár Dančo, YMCA Znojmo, foto: archiv autorky textu