Korfbalisté YMCA Znojmo

Autor: externí <protein(at)ymca.cz>, Téma: 02/2023, Vydáno dne: 19. 06. 2023

Znojemský korfbalový tým vyrazil do Nizozemského Eindhovenu na čtyřdenní soustředění. Hned po příjezdu čekal juniory první přátelsky zapas proti místnímu klubu DSC.


Před dlouhé sžívání se s venkovním prostředím dokázal náš tým Holanďany porazit. “Nebylo to jednoduché, protože nejsme zvyklí na venkovní prostředí. Postupně jsme se, ale začali trefovat do koše a zápas nakonec v klidu zvládnuli” řekl po utkání zkušený hráč Jan Cejpek.

Modří sloni absolvovali v Holandsku hned 3 tréninky a pokaždé v rukou jiného trenéra. “Dalo nám to jako týmu hodně. I já osobně jsme si z toho zvala velkou spoustu nových poznatků, na kterých můžeme v následující sezóně pracovat” řekl trenérka Lenka Toufarová. Vyjma tréninků Znojmo odehrálo ještě další 3 utkání s místními kluby s bilancí 2 výhry a jedna prohra.

13. 5. vyrazil Znojemský korfbal do Otrokovic, kde se konal žákovský turnaj. Modří sloni vypravili dvě družstva v kategorii U9, dvě družstva v kategorii U11 a jedno v kategorii U13. Do Otrokovic, kde s korfbalem teprve začínají, se sjeli kluby z celé České republiky.

Konkurence tedy byla veliká, ale přesto se Znojemský tým nakonec dostal na stupně vítězů. Konkrétně v kategorii do 13 let, která vybojovala bronzové mediale. Dále znojemské týmy obsadili v kategorii U9 krásné 5. a 6. místo a v kategorii U11 krásné 7. a 4. místo.

Aladár Dančo, YMCA Znojmo, foto: archiv autora textu