01/2023

Co se dělo v YMCA Orlová?

Vydáno dne 02. 03. 2023 (211 přečtení)
Rádi bychom se s Vámi podělili o to, co jsme prožili v poslední době v naší Ymce...


Tříkrálová sbírka

Členové a sympatizanti YMCA Orlová koledovali začátkem ledna 2023 na území Orlové – Lutyně s cílem potěšit zaměstnance Domu kultury a úředníky Městského úřadu.

Další den seniory v Domech s pečovatelskou službou na ulici Polní, pak návštěvníky koncertu v klubu Futra a nakonec i obyvatele několika místních panelových domů a přitom také vykoledovat finance pro Charitu Bohumín, pod kterou území našeho města spadá. Nebyli jsme jedinými koledníky. V Orlové také koledovali dobrovolníci z Římskokatolické farnosti a také místní skauti. Bylo úžasné, že se nám podařilo společnými silami vykoledovat celkem 78.076 Kč.

Shodli jsme se na faktu, že chceme koledovat i v příštích letech, protože nás tato sbírková činnost velice baví a také umíme vykouzlit úsměv na tváři oslovených osob. Držte nám palce, ať nás žádná epidemie či pandemie nezastaví!

Robert Kovarik, YMCA Orlová, foto: archiv autora textu


Férový obchod na ZŠ Mládí

Pracovník YMCA Orlová Robert Kovarik měl tu čest pobesedovat v úterý 18. října jednu vyučovací hodinu s žáky IX.A ZŠ Mládí v Orlové – Lutyni o férovém obchodu. Fairtrade, neboli česky férový obchod jsme nejprve probrali obecně. Padlo několik dotazů, které jsme s paní učitelkou Mgr. Lenkou Pastirčákovou postupně zodpověděli. Pro šíři probíraného učiva jsme se soustředili na jednu konkrétní komoditu férového obchodu, na kakao a výrobky z něho. Abychom jen nemluvili v číslech, definicích a poučkách, přinesli jsme dětem na ochutnání několik čokolád. Většině dětí chutnaly. Měly tak nejen možnost zpestřit si jídelníček, ale při studiu obou stran obalů od čokolád i zjistily pár dalších údajů o férovém obchodu v praxi.

Závěr patřil opět dotazům, společnému fotografování a tak jako v úvodu poděkování sponzoru této aktivity, kterým bylo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky. Ještě jednou za velkorysou podporu tomuto ministerstvu děkujeme.

Robert Kovarik, YMCA Orlová, foto: archiv autora textu

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]