04/2018

17. listopad a YMCA

Vydáno dne 03. 12. 2018 (901 přečtení)
Den smutku i radosti, den vítězství a pro nás jako upomínka, že stojí za to bojovat. 17. listopad – Den boje za svobodu a demokracii.Každoročně se dne 17. listopadu připravuje velká sláva. Na Korzo Národní, které se táhne od Jungmannova náměstí, přes Národní třídu až k Národnímu divadlu, se připravuje pěkný festival s názvem Díky, že můžem. Všude spousta proslovů, koncertů, vzpomínek a pobídek do budoucích životních bojů.

Korzo je naplněné představeními a stánky neziskových organizací, a právě zde se tento rok vyskytl i stánek YMCA. Na jeho přípravě se podílela z Ymky v ČR – skupina YES, ve které je momentálně 8 aktivních členů z různých Ymek z České republiky. Ve stánku byla spousta možností pro různé věkové kategorie. Návštěvníci si mohli projít expozici o Ymce, jejích aktivitách, hodnotách atd., dále napsat, co je pro ně důležité na sloup hodnot, vyrobit si vlastní placku či placku s krásným designem české vlajky s logem YMCA a v neposlední řadě vyfotit se ve fotokoutku s různými symboly k 17. listopadu.

Akce se opravdu povedla. Stánek byl po celý den zaplněn lidmi všech generací. Měli jsme možnost popovídat si o hodnotách, předat si inspirace, motivace, vzpomínky i příběhy. Ale bez skvělých dobrovolníků, kteří se během roku podílí na ymkařských aktivitách jako je Ten Sing nebo Skaut, by se akce nemohla povést. Proto moc děkujeme Terce Gibišové (Gibi), Zuzce Karnoltové z Ten Sing Mělník, Matyldě Smolkové a Káje Šafářová z Ten Sing Praha, Terce Fridrichové (kuliočko) z YMCA Skaut a Julii Bergerové z YMCA v ČR. Za skupinu YES ČR

Nina Hustedová, foto: Julie Bergerová

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]