03/2021

Letní kemp “Ostrov pokladů” Mělník

Vydáno dne 05. 10. 2021 (358 přečtení)
V prvním srpnovém týdnu se dveře mělnického Husova domu otevřely školákům přihlášeným na letní kemp.


Ten byl plně dotován MŠMT a probíhal každý den od osmé hodiny ranní do cca půl páté odpolední. Pondělí bylo ve znamení tvoření a seznamování, a to jak mezi sebou, tak i s programem celého týdne. Výhoda byla, že se téměř polovina účastníků vzájemně znala již z dřívějška, takže poměrně brzy vytvořili společně s dalšími účastníky fajn partu. To byl dobrý předpoklad nejen pro úspěšné zvládnutí vzdělávací týmové hry první den, ale také pro bezpečný cyklistický výlet, který následoval v úterý. Jedním z cílů letního kempu bylo nabídnout školákům možnost opět se po několika měsících distanční výuky potkat naživo s kamarády, vrstevníky a zároveň zábavnou a poutavou formou mimo školní lavice osvěžit a dohnat něco ze „zanedbaného“ učiva. Nejvíce nových poznatků si všichni zřejmě odvezli z liberecké IQ Landie, kde strávili celý den a stihli tedy projít většinu expozic.

Kromě vzdělávání šlo ale také o to, prožít hezký společný týden v přátelském kolektivu, poznat nové kamarády a umožnit rodičům v klidu pracovat. :-)

To malinko překazilo počasí, které se ve čtvrtek příliš nevydařilo a vyhnalo děti z venkovní poznávací hry v parku zpět do zázemí mělnické fary. Cestou stihli všichni slušně promoknout, takže si rodiče ten den vyzvedávali malé vodníčky. Za toto drobné „utrpení“, které ale mnozí brali spíše jako dobrodružství, byli poslední den po průletu pražskou historií odměněni zábavnými sportovními aktivitami (přehazovaná a vybíjená na písečném hřišti pro plážový volejbal a následně bowling) a výborným ovocným dezertem. A proč vlastně „Ostrov pokladů“?

Kromě vlastnoručně nazdobeného šátku, který vzdáleně připomínal pirátský a kromě několika tematicky zaměřených her, při kterých účastníci mimo jiné také hledali poklad a sváděli námořní bitvy, se celý letní kemp nesl v duchu slov anglického kněze a historika Thomase Fullera: „Vědění je poklad, ale praxe je klíč k němu.“

Na závěr chceme vyjádřit poděkování vedoucím, Jardovi a Hedvice, že celý týden pomáhali dětem objevovat poklady ukryté v jejich nitrech a ukazovali jim, jak je využít na ostrůvcích jejich životů.

Ondřej Strádal, YMCA DAP, foto: archiv YMCA DAP

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]