01/2021

100 slov – na čem opravdu záleží

Vydáno dne 15. 04. 2021 (489 přečtení)
YMCA letos slaví 100 let od oficiálního zahájení činnosti na našem území. S číslovkou 100 se tedy budete letos setkávat častěji, mimo jiné i v této rubrice, ve které zní úkol jasně: „Na čem v životě opravdu záleží?“ ve 100 slovech.


Jakub (32), koordinátor nízkoprahové sekce YMCA Praha
Zkusím odpovědět tím, že napíši, co mne naplňuje pocitem štěstí a za co jsem v životě vděčný. Vděčný jsem, že jsem mohl a stále mohu dělat smysluplnou práci. Uplatním v ní své vzdělání, nabyté zkušenosti a zároveň v ní mohu stále zrát a rozvíjet se lidsky i profesně. Dovolí mi potkávat se a spolupracovat s inspirativními lidmi, kteří mají svou práci rádi a dělají ji s plným nasazením a nadšením.

Pocitu štěstí mi dopřávají mé čtyři ženy (manželka a dcery), vždy mne dokáží pěkně překvapit anebo aspoň radostně přivítat po celém dni v práci exkluzivním rykem dcery Adélky: „Tatííínek přišel!“

Vojta (50), sekretář pro vnitřní věci YMCA v České republice
Kdo mě zná v pracovním kontaktu, tak by řekl, že mi záleží na tom, aby byly všechny tabulky přesně, správně a pečlivě vyplněné. To není důležité – to je nutné – aby se s daty dalo dále pracovat. Přesto jsou ale Důležité a Nutné často dvojčata. Stejně, jako je nutné vyplnit tabulku přesně, protože svévolné vyplnění nevede k cíli, kterého potřebujeme nutně dosáhnout, tak ani v osobním životě nelze být svévolníkem a dosáhnout cíle, o který skutečně stojíme.

Poznáním a přijetím Boží milosti můžeme svou vůli odevzdat Bohu, a nebýt tak už svévolníky, ale radostnými otroky svého Pána. Kdo má uši, slyš!

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]