02/2019

KSY 2018–2019

Vydáno dne 20. 06. 2019 (901 přečtení)

Kurz sekretáře YMCA je opět na světě


Velký sen se naplnil. Po letech příprav se podařilo realizovat Kurz pro sekretáře YMCA. Možná by se dalo říct i obnovit, protože za první republiky byla Cvičná škola pro sekretáře vrcholným bodem péče o sekretáře – o tom v následujícím článku.


Co zůstalo těmto dvěma kurzům společné, je československý formát. Realizujeme ho společně s YMCA na Slovensku. Za podpory projektu Erasmus+ tak spolupracujeme na rozvoji vzdělávání se zaměřením na přípravu sekretářů YMCA. Nejprve účastníci absolvovali e-learningovou část prostřednictvím aplikace Moodle.

Prezenční probíhal během dvou víkendů v Praze v Paláci YMCA. První proběhl termínu 19.–20. října 2018. Šest účastníků bylo z Čech a Slezska a šest ze Slovenska. Od nás byly zastoupeny YMCA Mělník, YMCA Plzeň, YMCA Hradec Králové, YMCA Orlová a YMCA DAP. Vytvořili jsme velmi pracovní atmosféru, sdílení práce u nás a na Slovensku bylo velice přínosné – věnovali jsme se tématům POSLÁNÍ – VZDĚLÁVÁNÍ – ORGANIZAČNÍ PROCESY – DOKUMENTY YMCA – PERSONALISTIKA – PRÁVO – BEZPEČNOST a ADMINISTRATIVA.

Ve dnech 8.–10. 3. 2019 proběhla druhá část, která byla věnována tématům: MANAGEMENT – STRATEGICKÉ PLÁNOVÁNÍ – HOSPODAŘENÍ – ŘÍZENÍ KVALITY – PR – KOMUNIKACE aj.

Celkem tak sekretáři absolvovali 80 hodin studia, jehož výsledkem je mimo teoretických znalostí, především (zcela určitě) nová chuť a nadšení do této náročné práce. Velmi se osvědčil mezinárodní rozměr kurzu – ač tak blízké Ymky – máme některé přístupy a metody práce velmi odlišné, a proto se můžeme hodně vzájemně inspirovat.

Kdo se účastnil, nelitoval a určitě dá doporučení dalším, aby se kurzu zúčastnili. Uvidíme, kdy bude opakován, ale předpokládáme, že by byla dostatečná frekvence asi jednou za 3 roky. Děkujeme všem za skvělou atmosféru.

J. V. Hynek, foto: Julie Bergerová

[.. Celý článek | Autor: -jvh- .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]