04/2017

Děti, pojďte si hrát!

Vydáno dne 11. 12. 2017 (813 přečtení)
Několik let fungující klubík MAMAmimi se letos rozhodně může pochlubit dobrými výsledky. Je otevřen tři dopoledne v týdnu vždy od 9 do 12 hodin a jeho hlavním cílem je pomoc rodičům s malými dětmi. Péči o děti zajišťují hlídačky a hlídači s mnohaletou zkušeností v oboru, mezitím se rodiče mohou věnovat práci nebo vyřídit potřebné záležitosti.


Pro děti je nachystaná prostorná herna, ve které si společně hrají. K dispozici mají nejrůznější hračky, včetně knih a dětských hudebních nástrojů, které rozvíjejí jejich tvořivost. Minimálně jednou týdně je pro ně připravená zajímavá rukodělná činnost, přiměřená jejich věku. Zatímco si děti hrají, dospělí mohou ve vedlejší místnosti nerušeně pracovat a přitom mít své potomky neustále pod dohledem. K dispozici mají wifi, tiskárnu a kuchyňku.

Právě letošní rok byl přímo přelomový, vzhledem k velkému nárůstu nových členů, a to dokonce i z řad cizinců. Také díky nim se dopolední setkávání staly obohacujícími o poznávání nových kultur, možnosti pohovořit o zajímavých tématech nebo třeba jen k procvičení anglického jazyka. Rovněž je klubík příjemným mezigeneračním setkáním dětí, hlídačů-studentů a rodičů. Maminky si mohou na několik hodin oddechnout a zároveň si mezi sebou vyměnit zkušenosti s výchovou dětí. YMCA Brno je jedna z mála organizací v Brně, která toto provozuje. Mimo jiné se letos účastnila a zajišťovala dětský koutek na akcích Le Rendez vous, Vánoční dílničky v Místodržitelském paláci či Nedělní nicnedělání na Šelepce.

Veronika Kaplanová, YMCA Brno, foto: archiv autorky textu

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]