04/2015

Evropský den jazyků na ZŠ K. Dvořáčka Orlová

Vydáno dne 11. 02. 2016 (1102 přečtení)
Velmi zdařilá akce proběhla 18. 9. 2015 na ZŠ K. Dvořáčka 1230, Orlová. Vše začalo tím, že nás oslovil náš bývalý žák Mirek Sedláček z organizace YMCA Orlová. Co bylo cílem jeho návštěvy? Uspořádat pro žáky Evropský den jazyků. Našim učitelkám angličtiny se nápad zalíbil a ihned se rozjel kolotoč příprav.


Na členech sdružení YMCA bylo, aby sehnali dobrovolníky z cizích zemí. Paní učitelky pak musely zajistit organizaci a připravit s dětmi doprovodný program. Bylo to trochu dobrodružné, protože jsme do poslední chvíle nevěděli, odkud cizinci budou.

V pátek ráno jsme plni očekávání a s trochou obav přivítali Silvii z Portugalska, Estelle z Francie a Karena z Arménie. Dorozumívacím jazykem byla samozřejmě angličtina. Na úvod celé akce zazpíval pěvecký sbor Kopretina. Pak se žáci rozdělili do tří skupin a celé dopoledne se věnovali komunikaci s cizinci. Ti jim vždy nejprve představili svou zemi a následně odpovídali na otázky. Žáci na oplátku cizincům připravili kvíz o České republice a ochutnávku českých specialit. Na stole byly koláče, trdelník, kofola, velikonoční beránek, a dokonce nechyběly ani pravé Olomoucké tvarůžky.

Úspěch akce nás všechny mile překvapil. Žáci ukázali, že umí využít své dovednosti komunikovat v cizím jazyce, které získali ve škole. A o to nám všem učitelům jde především.

Alice Nogová

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]