02/2023

Korfbalisté YMCA Znojmo

Vydáno dne 19. 06. 2023 (147 přečtení)
Znojemský korfbalový tým vyrazil do Nizozemského Eindhovenu na čtyřdenní soustředění. Hned po příjezdu čekal juniory první přátelsky zapas proti místnímu klubu DSC.


Před dlouhé sžívání se s venkovním prostředím dokázal náš tým Holanďany porazit. “Nebylo to jednoduché, protože nejsme zvyklí na venkovní prostředí. Postupně jsme se, ale začali trefovat do koše a zápas nakonec v klidu zvládnuli” řekl po utkání zkušený hráč Jan Cejpek.

Modří sloni absolvovali v Holandsku hned 3 tréninky a pokaždé v rukou jiného trenéra. “Dalo nám to jako týmu hodně. I já osobně jsme si z toho zvala velkou spoustu nových poznatků, na kterých můžeme v následující sezóně pracovat” řekl trenérka Lenka Toufarová. Vyjma tréninků Znojmo odehrálo ještě další 3 utkání s místními kluby s bilancí 2 výhry a jedna prohra.

13. 5. vyrazil Znojemský korfbal do Otrokovic, kde se konal žákovský turnaj. Modří sloni vypravili dvě družstva v kategorii U9, dvě družstva v kategorii U11 a jedno v kategorii U13. Do Otrokovic, kde s korfbalem teprve začínají, se sjeli kluby z celé České republiky.

Konkurence tedy byla veliká, ale přesto se Znojemský tým nakonec dostal na stupně vítězů. Konkrétně v kategorii do 13 let, která vybojovala bronzové mediale. Dále znojemské týmy obsadili v kategorii U9 krásné 5. a 6. místo a v kategorii U11 krásné 7. a 4. místo.

Aladár Dančo, YMCA Znojmo, foto: archiv autora textu

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]