02/2020

Letní tábory v Německu

Vydáno dne 17. 06. 2020 (426 přečtení)
Milí ymkaři, vypadá to, že se situace uklidňuje a některé ze zahraničních programů se za určitých podmínek budou moci uskutečnit. Zatím němečtí ymkaři stále připravují dva mezinárodní letní tábory v Německu, na které se můžete nyní předběžně přihlásit. Za jakých podmínek se uskuteční, se dozvíme až v polovině června, kdy budou vydána pravidla německou vládou. Do té doby nám bohužel nemohou zaručit, že akce skutečně proběhnou, ale zatím mají nepsaný slib, že tábory budou. Oba tábory jsou určeny mladým ymkařům (případně dalším příznivcům Ymky) a budou probíhat v anglickém jazyce. Chcete se zlepšit v angličtině, získat nové zkušenosti v zahraničí, nové přátele a zúčastnit se bezpečného úspěšného mezinárodního již několik let opakujícího se zahraničního programu? Dozvědět se, co dělají ymkaři v dalších zemích, naučit se nové inspirativní tipy a hry na vlastní programy a tábory? A to vše v zázemí Ymky – křesťanské organizace? Pokud ano, či máte ve svém okolí někoho, koho by tábory mohly zaujmout, určitě můžete nabídku sdílet. :-)


1) Y-Camp v Bavorsku u jezera Waginger See

Cílem kempu je seznámit spolu mladé ymkaře, aktivní dobrovolníky a křesťany z různých koutů světa, aby se mohli navzájem obohatit, inspirovat, spřátelit a společně na kempu růst. Kempu se zúčastní i tým ymkařů z ČR, do kterého se můžete zapojit. Ubytování je zajištěno ve stanech (viz video), sprchy, kuchyně a další zařízení bude k dispozici, stravování bude zařízeno, stejně jako program, materiály, exkurze, bezpečnost a táborová trička. Kde: Kemp proběhne v místním ymkařském CVJM kempu na břehu Wagineer See v Německu.
Kdy: 16.–22. srpna 2020.
Cena: 120 Eur/osoba + doprava, která bude hrazena Ymkou v ČR.
Pro koho: mladé účastníky ve věku 16–26 let s alespoň základní angličtinou.
Více informací i video najdete ymca.cz/zahranici.

2) International Youth and English Language Camp v Německu

Ymka Thüringen pořádá tábor spolu s Christian Mission from the USA a zaměřuje ho na výuku angličtiny. Na tábor se hledají i dobrovolníci (18+ let), kteří by na táboře pomáhali s programem. Pro zájemce o post dobrovolníka by bylo možné individuálně místo praktikanta na táboře domluvit.

Jak se na campu líbilo českým účastníkům minulý rok?
Podívejte se na jejich fotky a popsané zážitky na našem blogu ymca-na-cestach.blogspot.com!
Kde: Camp Hoheneiche, Německo.
Kdy: 10.–15. srpna 2020.
Cena pro účastníka: 115 Eur, doprava: dotována.
Pro koho: mladé účastníky ve věku 13–17 let s alespoň základní angličtinou.
Další info viz ymca.cz/zahranici.

Co o kempu napsali účastníci v roce 2019?
Minulý rok v létě jsem s Ymkou byla na anglickém táboře v Německu (kromě mě a ještě jedné Češky tam byli samí Američani, Němci a Rusové), kde jsem si nejen zlepšila angličtinu a poznala nové lidi, ale také jsem poznala, jak těžké to mají lidé, kteří si nedokážou s námi tolik povídat jako my s ostatními lidmi, protože třeba neumí moc dobře náš jazyk. Také, že se dobré přátelství nemusí vytvořit jen slovy a i když mi připadá že jsem sama, Bůh je vždy se mnou a dokáže mě potěšit i v těch nejtěžších chvílích a každý den nás učí i když si to zrovna neuvědomujeme. A vše co se děje se neděje jen tak. Nakonec jsem na táboře získala ještě lepší přátele než kdybych dokázala mluvit plynně jejich jazyky, protože když člověk pořád jen nemluví, více se dívá a poslouchá a nesoudí jen podle prvního dojmu, dokáže lidi poznat lépe.

Celý tábor uběhl strašně rychle! Když jsem se se všemi loučila, připadalo mi, jako kdybych se loučila se svými nejlepšími celoživotními přáteli.

Kemp pro mě znamenal opravdu hodně. Poznala jsem nové dobré přátele a zažila s nimi hodně legrace, dostala jsem svou první anglickou Bibli, získala jsem motivaci k učení se cizích jazyků, zlepšila jsem si svou angličtinu a více jsem se sblížila s Bohem. Mé doporučení ke zlepšení tábora pro příští rok by znělo takto: I want this camp to be longer! Ester (14 let), YMCA Plzeň

Jak se přihlásit?
Vyplňte si předběžnou přihlášku a zašlete mi ji na ymca@ ymca.cz, a to do 30. 6. 2020. Je omezený počet míst, dříve přihlášení kandidáti budou mít přednost. Přihláškou se ještě k ničemu nezavazujete, podle aktuální situace se ještě uvidí, zda bude bezpečné cestovat, jen si rezervujete místo.

Pokud byste měli k táborům jakékoli dotazy, určitě dejte vědět! Jakmile se k táborům dozvím nové informace, pošlu. Mějte se krásně,

Sára Soukupová, zahraniční sekretář YMCA v ČR, foto: archiv YMCA

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]