03/2017

Léto plné aktivit s YMCA Orlová

Vydáno dne 06. 10. 2017 (864 přečtení)
Jsou za námi prázdniny, léto a s ním také uběhnuté aktivity. Zažili jsme toho letos opravdu hodně, jak již tradiční akce, tak také akce zcela výjimečné.


Hned z kraje prázdnin jsme se vypravili s našimi dětmi z Kůl centra do ZOO v Ostravě, kde jsme si mohli všichni prohlédnout nejrůznější zvířátka. Od desátého do dvacátého července jsme se vypravili za Vikingy do Norska, kde jsme navštívili naše kamarády, kteří strávili několik měsíců v ČR. Jednalo se o velké a nejvzdálenější dobrodružství – sedm lidí deset dní v jednom autě, plavba několika loďmi, lovení ryb, krabů, či vyšlap na Preikestolen.

Po návratu z Norska následoval již tradiční tábor na Spálově v klasickém indiánském podání – týpí s letošním tématem „Boj o přežití“. Pro ty, kteří se rozhodli nejet na Spálov a zůstali v pohodlí domova v Orlové, jsme podnikli výlet do nedalekého Dinoparku Ostrava, a také jsme zažili opékání párků ve staré Orlové. Závěrem červencového týdne byla diskotéka pro všechny návštěvníky našeho Kůl centra.

V srpnu nás čekal již čtvrtý ročník hudebního tábora v prostorách evangelických kostelů, společné hraní, zpívání a nahrávání písní, na který vzpomínají účastníci s nadšením: „Hlavně jsme se učili hrát na různé hudební nástroje a i u toho jsme zažili spoustu legrace. Závěrečné vystoupeni bylo moc krásné a všem se líbilo.“ Andrea a Angelina (11 let). V kůl centru jsme se s prázdninami rozloučili jak jinak než opět diskotékou. Léto bylo opravdu plné aktivit, zážitků, her, cestování, komárů, atd.

Všechny tyto aktivity by se bez podpory spousty lidí, vedoucích táborů a také konkrétních sponzorů jako je Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Moravskoslezského kraje, Města Orlová, Nadace Agrofert, YMCA v ČR a další, děkujeme všem a těšíme se na další akce v průběhu nejen letošního roku.

Miroslav Sedláček, YMCA Orlová, foto: archiv autora textu

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]