02/2023

Léto ve Starém Plzenci

Vydáno dne 19. 06. 2023 (207 přečtení)
Jako už mnoho let, ani letos YMCA Plzeň přes léto nebude zahálet a pro místní děti připravuje pestrý program.


Stěžejním bodem naší práce bude, stejně jako minulý rok, práce s ukrajinskými dětmi, kterých je v našem městě vzhledem k nepřehledné situaci v jejich domovině stále dost. Pro tyto účely žádáme ve spolupráci s městem o dotaci, která by aspoň z části naše aktivity pokryla, a zároveň by nám umožnila vytvořit několik pracovních míst pro ukrajinské maminky. Veškeré akce, které pro ukrajinské děti či rodiny zrealizujeme, budou letos otevřené i českým rodinám, čímž podpoříme vzájemné soužití obou komunit.

Dále budeme pořádat několik příměstských táborů na různá témata. Kromě tábora pro domácí školáky, který se každoročně koná v červnu, se děti mohou těšit na několik anglických a gymnastických táborů i tvořivých dílniček.

Zlatým hřebem léta pro nás bývá anglický tábor s rodilými mluvčími na konci srpna, který se již několik let nese v duchu Letopisů Narnie. Tento rok se přeneseme na úplný začátek příběhu, v němž se děti dozví, jak Narnie vznikala. Tábor povede sehraný tým českých i zahraničních lektorů, součástí týmu je i dvacet Amerických Baptistů, z nichž mnoho do Čech přiletí opravdu jen na táborový týden.

Lenka Šimánová, Starý Plzenec

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]