3/2009

Nový rekord v Ostravě!

Vydáno dne 07. 12. 2009 (2352 přečtení)
Dne 30. 10. 2009 jste mohli vidět velmi nezvyklou událost u zastávky Hotelový dům Hlubina. Megasbor o více než 150 lidech se vměstnal do autobusu Dopravního podniku Ostrava, zazpíval píseň „Včelín“ od Čechomoru a tímto vytvořil nový český rekord (největší pěvecký sbor v ostravském autobuse). Nápad to byl sice trochu blaznivý, ale tito mladí lidé jsou zvyklí na nezvyklé věci.

Tato akce byla totiž součástí festivalu pro mladé lidi z celé republiky. Šestnáct sborů se spojilo, aby se během 3 dnů naučilo 4 společné písně a spoustu různých dovedností od strhující fireshow přes historický šerm až k latinskoamerickému tanci. Všechno potom předvedli na závěrečném koncertě v klubu Akcent.

V Ostravě funguje TenSing již 8 let a jsou tu 3 sbory. Ačkoli jsou to pěvecké sbory zpívající za doprovodu moderní rockové kapely, jde především o vzájemné vztahy, zábavu a vytvoření bezpečného zázemí, kde mladí lide mohou růst v oblasti umění, ale také duševně a duchovně.

Hlavni organizátor festivalu, Andy Gibson, akci komentoval slovy: „Chtěli jsme udělat něco úplně jedinečného, nového, chtěli jsme oživit prázdniny nejen sobě, ale i kolemjdoucím. Jsme velmi vděčni DPO za jejich odvahu a bezplatné zapůjčení vozu, panu starostovi Ing. Jiřímu Volochovi a Městskému obvodu Ostrava - Jih za záštitu a finanční podporu a ZŠ a MŠ MUDr. Emílie Lukášové za ubytování. Myslím si, že se celá akce podařila, všichni si ji užili a určitě jsme nastavili laťku dost vysoko!“
Co je Československý tensingový festival (ČSTS)? ČSTS je festival všech českých a slovenských tensingových skupin, který každoročně pořádá občanské sdružení YMCA DAP. Kromě tensingových koncertů je pro účastníky přichystána spousta kvalitních a zajímavých workshopů, zábavné hry a poutavá zamyšlení. Festival je příležitostí, jak vidět výsledky práce jiných TS skupin, navázat nová přátelství a zažít nevšední zážitky.

YMCA DAP (důvěra, alternativa, prostor) je jednou z mnoha kolektivních členů YMCA v ČR. Její úlohou je podporovat české tensingové hnutí. To dělá především pravidelným pořádáním tensingových akcí na celonárodní úrovni. Mezi tyto akce patří i Československý tensingový festival (ČSTS), jehož 11. ročník se uskutečnil letos v Ostravě.

Na www.festival.tensing.cz a www.tensing.cz naleznete více informací a fotek.

Andy Gibson

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]