01/2019

Oslavy 175. výročí založení YMCA jsou v plném proudu

Vydáno dne 20. 03. 2019 (608 přečtení)
V Londýně byla před 175 lety YMCA založena a dnes se ve stejném městě intenzivně připravuje velká akce pro ymkaře z celého světa, oslavy YMCA175. Celá akce se bude konat v tomto létě, 4.–8. srpna. Oslav by se mělo zúčastnit několik tisíc členů YMCA.


Akce se bude konat v prostorách areálu ExCeL. Její motto zní: „Connect, celebrate and create“, tedy spojme dohromady ymkaře z různých zemí, oslavme 175 let činnosti Ymky a společně vytvářejme nové způsoby, jak se potýkat s výzvami, kterým dnes mladí lidé ve světě čelí.

Program oslav je koncipován tak, aby byl zajímavý pro ymkaře všech věkových kategorií (včetně dětí) a aby byl jak zábavný, tak i poskytoval příležitost se rozvíjet a navazovat vztahy s ostatními ymkaři. Rozdělen je do tří hlavních částí, přičemž v každé pak bude pestrá paleta aktivit: v rámci oblasti Mind Zone bude na návštěvníky čekat řada zajímavých workshopů a debat na evropská i celosvětová témata týkající se mládeže, divadla, hudební výstupy, v části Body Zone se pak připravují sportovní a pohybové aktivity, do kterých se budou moci i sami účastníci zapojit, a v oblasti Spirit Zone se budou moci ymkaři účastnit křesťanského programu – modliteb, chval, diskusí a různých dalších vystoupení.

Připravují se samozřejmě i zajímavé přednášky na různá témata, očekává se účast několika zajímavých řečníků, zorganizovány budou i semináře, diskuse pod vedením facilitátora v malých skupinkách a řada zajímavých školení. Tvoří se i večerní program, kde proběhne několik koncertů, představení a ceremonií. Jednotlivé aktivity by měly probíhat v několika řadách paralelně, takže si každý z účastníků bude moci vybrat, které činnosti se zrovna zúčastní. Na místě bude nainstalována interaktivní výstava o Ymce i dětský koutek.

Akce se zúčastní samozřejmě i česká delegace, která v současnosti čítá 25 ymkařů ze sedmi kolektivních členů. Přihlásit se na akci stále ještě možné je, a to za cenu 465 Liber (v ceně je mimo dopravu zahrnuto vše, i ubytování, MHD a strava) pro dospělého, 325 Liber bez ubytování. 180 Liber stojí účastnický poplatek pro dítě. Do konce března je možné se na akci přihlásit za výhodnou cenu 180 Liber (zahrnuto je zde i ubytování) i jako dobrovolník, který na akci bude pomáhat.

Sára Soukupová, sekretář pro zahraničí

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]