03/2017

Příměstské tábory v Netunicích

Vydáno dne 06. 10. 2017 (941 přečtení)
Už jste někdy dojili kozu, snímali otisky prstů či jeli na kajaku? My jsme se to letos naučili s dětmi na táborech. O prázdninách jsme uspořádali tři příměstské tábory pro děti – farmářský, detektivní a dobrodružný. Letos se táborů zúčastnilo 76 dětí.


Na začátku prázdnin si děti mohly vyzkoušet nejrůznější činnosti ze života farmářů. Starali jsme se s nimi o zvířata, dělali rybízovou marmeládu, poznávali bylinky či jsme se učili vyplétat včelařské rámky. Jeden den jsme jeli s dětmi na exkurzi do kravína, kde jsme viděli i čerstvě narozené telátko.

Na táboře s detektivní zápletkou bylo úkolem novopečených detektivů vypátrat zloděje diamantů. Děti se učily luštit šifry, zkoumat předměty pod mikroskopem či kreslit podezřelou osobu dle výpovědi svědků. Jako správní detektivové na závěr děti dostaly průkazy se svými krycími jmény, která si vymyslely.


V rámci třetího tábora jsme se vydali na dobrodružnou výpravu za talismany zlatých štítů. Cestou jsme museli dokázat své schopnosti – jezdili jsme na kajacích a na kánoích, vařili polévku v kotlíku nad ohněm, rozdělávali oheň křesadlem či jsme se učili poznávat druhy motýlů travin, stromů či nerostů.

Gabriela Soukupová, YMCA Plzeň, foto: archiv autorky textu

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]