01/2019

Stručně

Vydáno dne 20. 03. 2019 (617 přečtení)
Nová rubrika Stručně přináší krátké střípky a zprávy z dění v jednotlivých kolektivních členech YMCA, které se přihodily nebo nastanou v období přiléhajícím k momentálnímu okamžiku vydání nového čísla Proteinu.


Viki Jílková, boxerská hvězda z YMCA Plzeň se stala již podruhé mistryní ČR v boxu školní mládeže. Gratulujeme!

Ymkárium YMCA Praha nabízí dětem fotbal. Pozor, jde ale o trochu jinou hru, než jakou znáte z televizních přenosů. Počítají se v něm body i za fair play, hraje se bez rozhodčích, na hru i pozápasovou diskuzi si hráči dohlížejí sami. Čtvrteční tréninky jsou otevřeny všem holkám a klukům, co mají rádi pohyb!

YMCA Brno srdečně zve na své tradiční Pracovní setkání, řečené PraSe. Koná se 25.–26. května na táborové základně Veverská Bítýška. Na programu je nejen příprava tábořiště na letní sezónu, ale hlavně navázání či oživení vztahů mezi různými ymkařskými aktivitami!

YMCA DAP pořádá tradiční víkendový kreativní seminář Know How (5.–7. 4. 2019). Je určen nejen pro členy Ten Singu, ale všem mladým nadšencům, kteří se chtějí zdokonalit ve hře na hudební nástroj, aranžování hudby, divadelním projevu, tanci či porozumění zvukové technice. Nezáleží na tom, jestli jsi začátečník, nebo pokročilý. Hlavní je mít chuť naučit se něco nového!

YMCA Jindřichův Hradec spolupořádala již popáté vzpomínkovou akci PAMATUJ! k uctění památky obětí holocaustu. Během happeningu na náměstí se její pěvecký sbor Jakoubek spojil s dalšími třemi sbory ke zpěvu české státní hymny, vyznání víry Shema Jisrael a písně Hatikva.

YMCA Orlová nabídla letos svým členům jarně prázdninový pobyt plný sněhu, hraní her, zpěvu a zábavy v okrese Chrudim. Zdá se, že zásadním dobrodružstvím byla samotná cesta, která nejen zabrala většinu dne, ale navíc probíhala v tichém vagónu, což je pro vedoucí skupinky optimisticky naladěných dětí vždy tak trochu výzva.

V Praze se začátkem března uskutečnilo zasedání Evropské tensingové skupiny. Zástupci devíti evropských zemí spolu diskutovali o tom, kam celé hnutí směřovat, sdíleli své úspěchy i zápasy s realitou a plánovali společné kroky k rozvoji této typicky ymkařské teenagerské aktivity.

Knihobudku pro veřejnost, kam můžete věnovat nebo si naopak vzít knížku, která vás zaujala, provozují ymkaři z Domanína (YMCA Skaut). Další dvě veřejné knihovničky má pražský Palác YMCA Na Poříčí. Přineste nám knížku, která vás oslovila a toužíte po tom, aby si ji přečetli i ostatní!

Julie Bergerová, foto: Archiv YMCA

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]