06/2011

TenSing Krnov Gospel Night 2011

Vydáno dne 23. 01. 2012 (1942 přečtení)
Co dělat, když:
- máte rádi předvánoční tensingové koncerty
- máte volný druhý či třetí víkend v prosinci
- nemůžete dorazit na GN v Praze (např. proto, že jste z Moravy a Praha je daleko)
- dlouho jste neviděli své tensingové kamarády nebo chcete naopak nějaké získat
- rádi zpíváte a nechcete být jen divákem...?


Pak udělejte to samé jako cca 25 mladých lidí z Krnova, Opavy, Brna a Prahy – přijeďte na krnovskou GN! Jak proběhl poslední ročník (10. – 11. 12. 2011) se dočtete v následujících řádcích.

Oficiální začátek byl až v sobotu v poledne, ale většina dorazila už v pátek večer kvůli schůzi obnoveného Českého Výboru TenSingu (ČVTS). GN Krnov je charakteristická tím, že nezpívají jednotlivé TS skupiny, ale pouze všichni společně v megasboru, který se celý koncertní program naučí během sobotního odpoledne a večera. Proto doprovodná kapela začala zkoušet už ráno. Sbor se pak opravdu za těch cca 6 hodin (každý rok se tomu divím) stihl naučit 9 písní, mezi nimiž se objevil známý „Vánoční den“ od Alice Springs a duet „Traveling Light“ či méně známý, ale krásný „Father’s Song“ od Matta Redmana. Nechyběl ani hit letošních Vánoc – Neckářova “Půlnoční“. Do programu byla zařazena také tensingová klasika „In the light“ z prostého důvodu – motto GN znělo: „Rozsviť své světlo“.

Když se druhý den ráno rozsvítilo slunce, šli jsme na bohoslužbu do evangelického kostela, kde jsme jako pozvánku na odpolední koncert zapěli 2 písně. Po výborném obědě (za jídlo děkujeme Hance-Kóče a p. Loskotovi z Armády spásy) jsme se rozprchli s letáčky po městě, abychom pozvali krnováky na 16:00 opět do evangelického kostela. Povedlo se – v kostele moc prázdných míst nezbylo a díky skvělému nazvučení (za které děkujeme dlouholetému tensingáři Radovanovi V.) si diváci mohli vychutnat krásný adventní koncert obohacený navíc ještě divadelní scénkou o světle v našich životech, kterou si účastníci za vedení slovutného Thorfinna nacvičili z vlastní iniciativy během sobotního večera.

Tradiční slovo k zamyšlení pronesla předsedkyně zaštiťující organizace YMCA DAP Vlaďka Hudeczková. Předala nám v něm kus cenného světla, které doufám budeme nosit v myslích a srdcích minimálně do příští Gospel Night v Krnově.

Ondřej Strádal, foto: autor textu

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]