02/2016

Tvrdý táborový trénink

Vydáno dne 17. 06. 2016 (2066 přečtení)
Na YMCA tábory do Veverské Bítýšky jsme začali jezdit před mnoha lety, tento rok pro nás ale bude výjimečný – poprvé nahlédneme do dění celého tábora, chodíme na schůzky pro vedoucí, budeme instruktoři!


Mezi tyto aktivity jsme si připrali i víkend 28.–29. května - v pátek jsme nasedli do vlaku a vystoupili až v Náměšti nad Oslavou. Tam už na nás čekal námi dobře známý vedoucí Skřet, který nás zavezl k rybníku Dubovec, kde na nás čekal druhý z vedoucích – Alpa. Tam měl začít náš TTT – „Tvrdý Táborový Trénink“.

Náš první úkol bylo postavení přístřešku, na 2 hodiny jsme měli o zábavu postaráno. Potom už nám nezbývalo nic než si uvařit večeři a jít spát – pod náš přístřešek. Ráno v 8 jsme měli budíček, sbalili si všechny věci do krosen a čekali, co se bude dít.

První přišla na řadu přednáška o vedení tábora, jak se chovat k dětem a jak jim jít příkladem. Následně jsme měli výlet po okolí s použitím mapy, dostali jsme za úkol najít nejkratší cestu k rozhledně, zjistit kde vlastně je a jak daleko je od nás. Později odpoledne jsme pomáhali s údržbou louky u jezera a lesa. Večer jsme stavěli přístřešek. Znatelně rychleji než páteční večer.

Nedělní ráno jsme si mohli přispat, budíček byl až v 9, na programu bylo najít podle mapy místo kam si uděláme s krosnami na zádech výlet tak abychom se vrátili ve 2 hodiny. Překročili jsme ale plánované 3 km v hodině a i s malými obchůzkami jsme se vrátili poměrně brzo. Doufáme, že budeme dobří praktikanti!

Pozn.: Protože jsme se v březnu zapojili do programu Ceny vévody z Edinburgu, kde rozvíjíme svůj talent, sportovní dovednosti a dobrovolničíme a kde je také součástí úspěšného splnění všech úkolů absolvování výletu, kde budeme úplně bez vedoucích, bude se nám všechno, co jsme se teď naučili, hodit i tam!

Alžběta Drcmánková, YMCA Brno, 15 let

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]