03/2017

Výprava k břehům Norska

Vydáno dne 06. 10. 2017 (948 přečtení)
Výprava k břehům Norska byla opravu super! Díky všem, kdo ji připravovali i realizovali, kdo chystali, počítali, financovali i řídili. Škoda jen, že nás nejelo víc – a možná dobře, do auta bychom stejně nevešli... :-)


Oproti komfortu cest s CK má forma výpravy jen samá pozitiva: Nikdy nevíme přesně, v kolik a kam dojedeme. Nikdy nevíme jestli, co a kdy budeme jíst, neřku-li vařit. Nikdy nevíme, v kolik a kam složíme hlavu. Co však víme jistě: Vždy víme na chlup přesně, jaké bude počasí - www.yr.no je prostě vševědoucí. A vždy přesně víme, že nás naši přátele přivítají! Že dokonce bude snídaně a grilovačka a norský „turistický“ výlet z domu u lesa na chatu na horách. Prostě, v Norsku je krásně! Hory, doly, tunely, mosty, moře, černý les. V lese ptáci, houby, viklající se balvany a – komáři. V moři vlny, ryby, krabi.

Nad mořem polární záře (neviděli jsme) a půlnoční západ slunce (viděli jsme). A na moři i na souši, všude úžasní lidé, přátelé, kteří nám ze svého darovali nejen svůj čas, ale také chléb, moruškovou marmeládu, vynikající sýr,… nebo také loď či dům…

Prostě Norsko bylo hlavně setkání – s lidmi a jejich nádhernou krajinou.

Přátelé, zapomeňte na jistoty všedních dní a cestujte příště s námi! Nebudete litovat. :-)

Renata Olšarová, YMCA Orlová, foto: archiv autorky textu

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]