03/2004

Ymca opět plesala

Vydáno dne 29. 03. 2004 (1185 přečtení)
V sobotu 14. 2., ve svátek Svatého Valentina, se uskutečnil v pořadí druhý Společenský večer Ymky. Pozváni byli členové a příznivci všech pražských YMCA sdružení. Pro nemoc se naopak omluvil generální sekretář YMCA v ČR Štěpán Hejzlar!

Absence celebrit ale nevadila. Brzy po sedmé hodině večerní, kdy se do tělocvičny v Paláci YMCA v Praze začali scházet první plesající hosté, začala rtuť na teploměru společenské nálady prudce stoupat. K tanci a poslechu hrála svým obvyklým způsobem (měli jsme možnost porovnání vystoupení téže kapely z minulého roku na YMCA plese) kapela R.I.P. Nápis, který nesmí chybět na žádném pořádném americkém hrobě, ale v podání této plesové formace neznamená „Rest In Peace“, odpočívej v pokoji, ale hezky česky Rock I Pop. A skutečně, kapelka zahrála něco ze všech hudebních žánrů, na které se dá jen trochu tancovat.

Obsluhu v improvizovaném bufetu obstarával stejně jako vloni Tensing Praha. Ceny byly lidové až studentské. Utopenci poněkud neuležení, nakládané hermelíny se autorovi tohoto článku nepodařilo koštnout. Pil se Műller a Frankovka.

Moderátor večera se i v pozdních nočních hodinách snažil vyburcovat publikum k účasti na společných tancích, při kterých všichni stojí v kolečku, vzájemně si dupou na nohy a pociťovanou bolest zakrývají širokým úsměvem, protože ples je přece jednou za rok a ty modřiny se do příštího plesu zase zahojí.

Druhý ples Ymky tedy proběhl v důstojné atmosféře. Žádní společensky unavení muži s povolenou kravatou a otevřenými ústy, ležící bezvládně v bazénku s míčky v přilehlém Mateřském centru, žádné rozdováděné ženy, jejichž lodičky padly v oběť desítkám neúspěšných pokusů o vzpřímenou chůzi na vysokých podpatcích po několika sklínkách dobrého červeného, nic… Zkrátka všechno bylo v pořádku a hosté se dobře bavili. Alespoň se tak zdálo. Těšme se tedy na takřka půlkulatý třetí YMCA večer v příštím zcela půlkulatém roce 2005.

Vojtěch Berger

[.. Celý článek | Autor: vojbergr .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]