04/2010

YMCA Znojmo na turnaji MAYOR CUP 2010

Vydáno dne 23. 09. 2010 (2339 přečtení)
Ve dnech 4. – 5. 9. 2010 se hráči YMCA Znojmo zúčastnili mezinárodního korfbalového turnaje MAYOR CUP 2010 v Prievidzi. Hrál zde i SKK Prievidza, reprezentace Polska do 16 a 19 let a Maďarska do 16 a 19 let.


Znojemští hráči vyjeli už o den dříve, aby se mohli aklimatizovat po dlouhé 5-ti hodinové cestě. Druhý den hráli první utkání proti reprezentačnímu výběru Maďarska do 16 let, který s přehledem porazili 23:2, takže si při tomto zápase mohli zahrát i všichni náhradníci, kterým je méně jak 15 let. Ve druhém zápase nastoupili proti reprezentačnímu výběru Maďarska do 19 let, které i přesto, že byli mladší, porazili 10:2. Zasloužili se o vítězství zejména svojí bezchybnou obranou a krásnými koši ze střední vzdálenosti. Ve třetím utkání hráli proti reprezentačnímu výběru Polska do 16 let. Byl to velmi vypjatý, nervózní zápas, plný faulů. Tento zápas rozhodoval velmi nezkušený maďarský rozhodčí a dovolil polskému týmu faulovat. Vzhledem k tomu Modří sloni vyhráli jen 11:6. Znojemský tým byl o hodně lepší než Poláci.

Druhý den Ymkaře čekala daleko těžší utkání. První hráli proti SKK Prievidza, které porazili 11:7 a druhé proti výběru Polska do 19 let. Jednalo se vlastně o finálový zápas. Poláci měli stejně bodů, ale znojemáci měli lepší skóre. Takže jim v tomto utkání stačila remíza a byli by první. Modří sloni byli věkově v průměru o dva roky mladší a chyběl jim kapitán Jan Chlumský, který byl se školou v Řecku a jedna z klíčových hráček Tereza Ferkovičová, která onemocněla. Přestože ještě 4 minuty před koncem utkání vedli o 2 koše, tento náskok nedokázali udržet a prohráli 8:9., a to z důvodu, že si trenér nemohl vzít time, aby mladé hráče usměrnil v taktice hry.

Sestava TJ Znojmo MS YMCA: kapitán Drahoš Kovalovský, Petr Kovalovský, Ben Islami, Patrik Nguyen, Jakub Žák, Tomáš Veselý, Monika Mostbeková, Andrejka Michalcová, Soňa Sapíková, Nikola Bystřická, Michaela Nováková.
Trenéři: Aladár Dančo, Lenka Dančová

Aladár Dančo, YMCA Znojmo

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]