04/2005

Víkend teenagerů z YMCA v Ústí n./L. a Heidenau

Vydáno dne 12. 04. 2005 (11632 přečtení)
YMCA v Ústí nad Labem již delší dobu spolupracuje s německým občanským sdružením CJD Heidenau. Společně také naplánovali jeden z minulých víkendů (11.-13.2.) - vydali se na Blansko.


Teenageři z německého CJD přijeli do Ústí nad Labem již ve čtvrtek 10.2. v podvečer. Ve čtvrtek večer se v klubu Freestyl - nízkoprahové centrum YMCA setkali s ústeckými teenagery. Společně si zahráli např. stolní fotbal, Carcassonne nebo šachy. Okolo osmé hodiny opustili Nízkoprahové centrum Češi a Němci zůstali a přespali ve Freestylu. V pátek v 16°° hod. se sešli všichni přihlášení v již zmiňovaném klubu Freestyl. Ihned po příchodu posledního přihlášeného vyrazili na minigolf do Krásného Března, kde se rozdělili do skupin a přibližně dvě hodiny hráli minigolf. Později se vrátili zpět do centra, kde přespali.

V sobotu ráno se všichni připravili na odjezd. Ovšem ve chvíli, kdy nastupovala poslední dívka, se zjistilo, že jedno z automobilů má prasklou pneumatiku. Pár minut počkali a mohli vyrazit, tentokrát už bez obtíží. Cesta netrvala dlouho, ovšem přesvědčili se, že česká auta jsou opravdu kvalitní, protože oproti německému Mercedesu vyjel do kopce úplně v pořádku. Po příjezdu všude roztopili kamna a uvařili čaj. Dali si pozdní oběd a seznámili se podstatou víkendové hry.

Jejich prvním úkolem bylo spojit dohromady česká německá a anglická slovíčka. Za každý splněný úkol nebo jakoukoliv pomoc získávali body, za které moli nakoupit hrady, zámky a zříceniny. Večer, když přestalo sněžit se vydali dobýt zříceninu hradu Blansko a musím uznat, že to vůbec nebylo jednoduché, protože na kopcích stále zůstává sníh. Prvních deset teenagerů získalo body, které ihned využili k nákupu nemovitostí. Potom si dali večeři a odebrali se do svých vytopených pokojů.

V neděli se po vydatné snídani hráli různé společenské hry a nikdo se nenudil. Německé vedoucí Iris a Anna začali připravovat jakousi hru. Všichni se naobědvali a začala se hrát německá hra v terénu. Každé družstvo dostalo mapu, podle které se mělo dostat k jednotlivým stanovištím, kde získávalo úkoly. Ovšem obě družstva se ztratila a hra se nedohrála. Nakonec se obě družstva vrátila do chaty, kde si sbalil věci a odjela zpět do Ústí nad Labem. Češi se vydali do svých domovů a němci přespali znovu v YMCA.

Celá akce skončila v pondělí vyhodnocením výsledků hry. V úterý potom odjezdem teenagerů z CJD Heidenau. Všichni účastníci hodnotí tento víkend jako velice zajímavý a dobrodružný a určitě by se zúčastnili podobné akce znovu.

Jana Mydlilová

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]