04/2005

Alternativa

Vydáno dne 12. 04. 2005 (2693 přečtení)
O5 a Radeček

Šumperská skupina O5 a Radeček sice existuje už více jak 10 let (dříve fungovala pod názvem ‘Topol‘, O5 a Radeček jako takoví vznikli až v roce 2000), ale do povědomí diváků se dostala teprve nedávno se svým singlem ‘Praha‘ a deskou ‘Na pokraji slávy‘, které se doposud prodalo přes 3 tisíce kusů.

Ale ani ‘Radečkům‘ se nevyhnuly potíže v počátcích jejich dnes už slibné kariéry. Debutový singl ‘Pod nohou‘ propadl jak u posluchačů tak u kritiků. Dokázali se ale vzchopit a v současnosti dokončují nové CD.

Tajemství
Nové muzikálové drama Daniela Landy Tajemství mělo premiéru 31.3.2005 v pražském divadle Kalich. Děj muzikálu byl až do premiéry tajen, takže nikdo nevěděl, co ho vlastně čeká. Přesto bylo v předprodejích prodáno přes 17 tisíc lístků. Strach, že by se na vás nedostalo mít nemusíte, protože podle ředitele divadla Kalich Michala Kocourka se bude muzikál hrát tak dlouho, dokud o něj bude zájem. V hlavních rolích uvidíte Lucii Vondráčkovou, Zuzanu Norisovou, Jiřího Langmajera, Filipa Blažka, Jana Dolanského, Daniela Rouse, Davida Matáska, Josefa Vojtka a mnoho dalších, které bude navíc doprovázet živý orchestr. Část Tajemství jste mohli slyšet už na albu Neofolk. Píseň Janek blázen, kterou toto CD obsahuje, zazní i v muzikálu.

Magda Rounová

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]