09/2005

Uvaděč

Vydáno dne 06. 09. 2005 (2517 přečtení)
Milí čtenáři!
Nemohu začít jinak než aktuálními informacemi ze zákulisí vašeho oblíbeného časopisu. Protein není jen periodikem, který splňuje běžné cíle ostatních tiskovin - informovat čtenáře o určité výseči života. Protein má ještě jiný rozměr.

Lidé kteří se kolem něj točí, tzn. všichni přispěvatelé, ale především zodpovědní redaktoři se mají příležitost něčemu novému naučit, k něčemu zajímavému přičichnout, v tomto případě je to „novinařina“.

Vzpomeňme společně na dřevní doby Proteinu, kdy byl jeho styl určován chlopem, který se snažil být IN, tedy Chlopinem, dnes je naplno ve víru života. I agentu Bondovi se v jeho CV (curriculum vitae) objevuje Protein a dnes hleďme, obléká profesionální dres konkurenční MF Dnes.

Druhý vyobrazený Vojta Berger nekompromisně vedl Protein k dnešní podobě, kterou lze již opravdu nazvat časopisem. Dvojici František Kroužil & Štěpán Černý se podařilo strmě stoupající úroveň časopisu držet, až na úroveň, kterou je možno za současné technologie tisku a finančních možností dosáhnout. I ti se však v minulém úvodníku rozloučili. Chtějí se věnovat dalším příležitostem, které jim život a YMCA nabízí.

Co však bude s Proteinem dál? Odcházející triumvirát - Vojta B., František K. a Štěpán Č., se usilovně snažili nalézt nástupce, který by jako onen pověstný převozník převzal pádlo a táhl káru Proteinu zase kousek dál. Ani za několik měsíců se jim to nepodařilo. Proto dnes držíte v rukou raritní číslo, které vychází bez pevného vedení (dělal jsem ho já). Od příštího čísla však již dojde ke korunovaci nového šéfredaktora. Zajisté jste si všimli jemnějšího fontu. A proměna bude pozvolna pokračovat i v dalších číslech. Aby ne, není možné aby se neprojevil styl nového šéfredaktora, zvláště, když je to ŽENA! Ano, poprvé v historii Proteinu se mužská část populace vzdává velení. A co víc, není to žena ledajaká, je to žena MOJE! Má však podmínku - vaše příspěvky, a opravdu do uzávěrky, takže pište, Protein je časopis všech ymkařů a všech ostatních, kteří přemýšlejí o životě a nenechají se strhnout davem.

A co najdete v tomto čísle? Hlavním tématem je ohlédnutí za létem, ale nechybí ani spousta jiných zajímavých článků od věrných dopisovatelů, ale pozor také od úplných nováčků, které rádi vítáme. Nepřehlédněte ani uveřejněné pozvánky, zkrátka podzim je tu a ten vždycky přináší takovou fůru akcí, že se dají jen těžko stihnout. Proto alespoň pár tipů...

J. V. Hynek

[.. Celý článek | Autor: -jvh- .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]