09/2005

Tábory YMCA

Vydáno dne 06. 09. 2005 (2662 přečtení)
YMCA je jednou z organizací, které na našem území patří mezi průkopníky táboření. Také dnes je významným organizátorem táborů, ročně jich pod hlavičkou YMCA proběhne více než sto!


Letošní léto nebylo výjimkou, a tak se tisíce dětí a desítky vedoucích přemístily do přírody a společně trávili čas v lese, na loukách u rybníků a řek, na horách či údolích. Věnovaly se hrám, sportu, praktickým dovednostem, výtvarným i hudebním aktivitám, ale i vzdělávacím a osobnost dětí budujícím činnostem. Zkrátka rozvoji těla, ducha i duše, jak to má na správném ymkařském táboře být.

A právě na to, aby naše tábory splňovaly standardní požadavky a mohly s hrdostí nést jméno „tábor YMCA“ se zaměřili i cesty statutárních zástupců YMCA v ČR, kteří některé z nich navštívili. Generální sekretář YMCA v ČR Štěpán Hejzlar navštívil tři tábory.

Na Vlčici, tradičním ymkařském tábořišti, probíhal tábor YMCA Jindřichův Hradec pod vedením Jana Blažka pro více než 50 dětí. Tento tábor byl zpestřen také tím, že spolu s GS přijeli na tábor také filmaři, kteří točí dokument o současných aktivitách naší YMCA. Navštívil také tábor YMCA T.S. v jihočeské Lipnici a táborovou základnu na Veverské Bítýšce.

Pavel Horký si vzal zase na starost jemu důvěrně známý Kosák – tábor u Kosího potoka v okrese Tachov v západních Čechách a Miki Erdinger byl na táborech YMCA Brno v Blažkově.

Poznatky které získali jsou vesměs velmi kladné, děti i vedoucí určitě prožívali hezké chvíle díky připraveným programům a ani administrativně to nedopadlo špatně. Některé zjištěné nedostatky, které jsou principiálního charakteru budou sloužit jako podklad pro další vylepšení táborů, které ponesou jméno YMCA v příštích letech!

Všem vedoucím, kteří věnovali svůj čas, síly, nervy, kreativitu,… patří VELKÝ dík.

J. V. Hynek

PS:O tom, jak tábory prožívali samotní účastníci táborů, ale i dalších prázdninových akcí se můžete dočíst právě na dalších stránkách. Je škoda, že zpětná vazba nebyla vyšší, ale pokud se ještě rozhodnete napsat o svém táboře, pak váš příspěvek rádi zveřejníme ještě v příštím čísle. Je totiž pravda, že uzávěrka tohoto čísla byla 20.8., takže někteří byli ještě mimo civilizaci.

Tak se tedy osmělte, rozdělte se o své zážitky s ostatními, a to do 20.9.2005 na známý mail: protein@ymca.cz. Díky.

[.. Celý článek | Autor: -jvh- .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]