09/2005

Volunteers For Europe

Vydáno dne 06. 09. 2005 (2738 přečtení)
„YMCA Volunteers For Europe“ – YMCA dobrovolníci pro Evropu…
… je výměnný program dobrovolníků, který probíhá pod záštitou Evropské Aliance YMCA. V jeho rámci mohou dobrovolníci působit v některém z evropských sdružení YMCA v nejrůznějších aktivitách – práce s dětmi, rodinami a mladými lidmi, Ten Sing, sporty, informační centra, sociální práce, outdoorová centra,… a to vše po dobu 1 – 12 měsíců.


Dobrovolníkovi tak program přináší zkušenost života v jiné kultuře, nové znalosti a dovednosti a uplatnění těch stávajících, zlepšení jazykových schopností, pocit užitečnosti a smysluplného naplnění volného času, nové přátele, zážitky a zábavu… a hostitelské organizaci přináší zajímavé zpestření aktivit pohledem jiné kultury, jiného pracovního i životního stylu, obohacení novými metodami a přístupy…

Již v roce 1999 přijeli do Čech první dobrovolníci, kteří působili v YMCA Polička a YMCA Brno, další v průběhu let zapojili své síly v YMCA Krabčice a YMCA Praha, naši dobrovolníci pravidelně vyrážejí do norských a irských sdružení YMCA.

V současné době pracujeme na dvou projektech – přijetí německého dobrovolníka do YMCA DAP pro práci s Ten Singem a výjezd prvního českého dobrovolníka do YMCA Ukrajina! První měsíce bude dobrovolník působit v národní kanceláři v Kyjevě a dále se pak vydá do dalších dvou měst/vesnic. Program je velmi rozmanitý – Ten Sing, prevence HIV/AIDS, výuka češtiny a angličtiny, volnočasové aktivity, koordinace dobrovolníků, tábory… - dle zájmu a možností konkrétního dobrovolníka. Výzva z minulého čísla Proteinu platí – stále ještě to můžete být vy, kdo se vydá za jedinečnou zkušeností do ukrajinských hvozdů za Nikolou Šuhajem.

Helena Kosková
(Na www.vfe.eay.org najdete více.)

PS: A pro ty z vás, kdo se již do programu zapojují jako hostitelská či vysílající organizace, i pro ty, kdo by tak rádi učinili v budoucnu, tu máme:

_______________________
„3. YMCA Volunteers For Europe kontaktní seminář“
Kdy: 19. – 24. 10. 2005
Kde: Tréninkové Centrum EAY v Litomyšli
Co: Jak se úspěšně zapojit do programu VfE jako dobrovolník, hostitelská či vysílající organizace a jak to pak celé v pohodě zvládnout (prezentace, diskuse, simulační hry, výměna zkušeností) a také jedinečná příležitost najít si pro své projekty partnery – účastníci budou z 18 různých evropských YMCA!
Za kolik: 30% cestovného (což je pro nás, obyvatele ČR cena velmi příznivá)
Více info a přihlášky na emailu ymca@ymca.cz, přihlásit se můžete do 12. 9. 2005.

________________________

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]