5-6/2007

Uvaděč

Vydáno dne 03. 09. 2007 (2526 přečtení)
Milí čtenáři,

je skvělé, že si užíváte léta. Tak to má být! Jelikož však Protein nemá žádné profesionální redaktory, kteří by celé číslo zaplnili svými dobře zaplacenými příspěvky, ale naopak vy čtenáři jste zároveň přispěvateli, tak se to projevilo i v naší emailové schránce. Nebo že by to nebylo tím létem?


Ale vážně. O létě, respektive prázdninových aktivitách YMCA, bude příští číslo, tak se pochlubte, co jste o prázdninách prožili ať už to bylo u nás, v zahraničí, na táboře či jiné akci. Směle pište a zasílejte na známý email (viz protější stránka dole). Ale to je až příští číslo. Co nabízí tento Protein?

Dá se říci, že má 3 hlavní bloky. Hlavním tématem je tentokrát YMCA a diskriminace. Krom obecného pojednání z mé klávesnice se mu věnuje i rozhovor Vojty Bergera se Zhao Mingem - o lidských právech v Číně v souvislosti s připravovanými olympijskými hrami v roce 2008.

Ve druhém bloku se dozvíte, že delegace české YMCA navštívila Festival YMCA Ukrajina a dva z jeho účastníků vám ve svých příspěvcích chtějí přiblížit nejen atmosféru samotného festivalu, ale také všeho toho, co jsme prožili „okolo něj“.

A za třetí je tu připomenutí velké slávy - TenSing letos slaví 15 let fungování v České republice (a 40. výročí jeho existence vůbec - jak je známo narodil se v Norsku). Najdete zde příspěvek o koncertě, na kterém nechyběl dort, ale také vzpomínky duchovního otce českého TenSingu Radima Žárského a výrazného tensingového exponenta, současného generálního sekretáře YMCA Mikiho Erdingera. TenSingu se však věnuje i další článek - tentokrát z Mělníka, který ukazuje, že TenSing furt jede!

Již zmíněné Ukrajiny se týká i rozhovor s Maruškou Jakubikovou, která v rámci Evropské dobrovolné služby pracovala v Ukrajinské YMCA. Jaké to bylo (třeba proto, aby vás to poňouklo také někam vyjet) si už přečtěte sami.
Tentokrát je do čísla zařazeno i upozornění na schválení zajímavého dokumentu - Strategie celoživotního učení. A to proto, že se může týkat i sektoru neziskových organizací a může nám otevřít některé zajímavé možnosti. Uvedený slovník základních pojmů z této oblasti pak určitě využijete i jindy, např. při formulacích vašich žádostí o dotace apod.
Hezký zbytek léta, občerstvěte se, naberte sil, čtěte a... pište ;-).

J. V. Hynek

[.. Celý článek | Autor: -jvh- .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]