1/2008

Uvaděč

Vydáno dne 27. 05. 2008 (2627 přečtení)
Milí čtenáři,

po delší době se zrodilo další číslo Proteinu a ten tak mohl vstoupit do svého DESÁTÉHO ročníku! Slavíme tedy pětinu jubilea. Pokud se vám jeví toto vyjádření divné, tak si dohledejte původ slova jubileum. ;-)

Je to zvláštní, zdá se mi, že tu jdou dva procesy nějak proti sobě. Na jedné straně vykazujeme stále více činnosti, ale na druhé o ní dáváme stále méně vědět. A to navíc v době, která jako by se v něčem jakoby vracela k nechvalně známému komunistickému systému – není důležité něco udělat, ale vykázat. Možná je to právě tím, že všichni jsou unaveni a znechuceni psaním nejrůznějších průběžných a závěrečných zpráv o projektech, které děláte a pak už nezbývá energie a chuť napsat ještě nějaký lidský článek o tom, co jste udělali, či co se u vás událo. Nicméně realita je taková a od ní se odvíjí také periodicita Proteinu. Chceme se s tím smířit? Nebo je míra rezignace ve stadiu, kdy již nejde zlomit? Přemůže technokratismus onu lidskou radost s podělením se o radost a vděčnost za to co jsme mohli prožít a uskutečnit s ostatními ymkaři?

Nicméně dokud alespoň občas někdo napíše, ještě se neumřelo, takže se můžete začíst do příspěvků, které jsou jako vždy velmi pestré, ale přece jen se jich několik váže k hlavnímu tématu čísla, kterým je LOGO. Téma v dnešní době navýsost důležité a aktuální. Věřím, že vás podnítí k zamyšlení se nad tím, jak logo jako ymkaři používáme a co bychom mohli vylepšit.

Najdete i článek z proběhlého školení o fundraisingu, které svým způsobem hlavní téma čísla vhodně doplňuje nebo je možno říci ukazuje jednu z přímých aplikací práce s logem.


Co jiného se v YMCA událo zjistíte v článcích o tradičním tensingářském Know-How semináři a také setkání na Mělníku, máme také nové zprávy o projektech z Brna - YMCA je tu i pro vás a Skřítek krajánek, ale také o papír show v Ostravě, lezeckém turnaji v Ústí nad Labem atp.

Co jiného byste si rádi přečetli?

Co zajímavého děláte u vás?

Protein je připraven přesně tyto zprávy přinést ostatním. Tak se nebojte osmělit a zahájit tak svou žurnalistickou kariéru. ;-)

Ymkařům zdar a psavcům zvlášť!

J. V. Hynek

[.. Celý článek | Autor: -jvh- .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]