1/2008

Z regionů...

Vydáno dne 27. 05. 2008 (2709 přečtení)
Papír show Ostrava 2008

YMCA Ostrava zorganizovala 28. – 29. března v prostorách ZŠ Čkalovova v Ostravě Porubě 4. ročník mezinárodní pohárové soutěže a výstavy papírových modelů Papír show Ostrava 2008.

Letošní ročník byl nazván IZS – Integrovaný záchranný systém aneb Záchranáři zemí EU spojte se!Vozidel IZS, tedy hasičů, policie a sanitek, se sešlo více než 200 v různých velikostech a měřítkách. Pohárové soutěže se účastnilo 135 modelů z celé ČR, Slovenska a Polska. Mezi čtyřmi věkovými a osmi oborovými soutěžemi se vyhlašoval i nejlepší stavitel papírového modelu těžkého vyprošťovacího automobilu Mercedes Benz Bizon.

Nejmladším modelářem tohoto vozidla, které má dosud v ČR pro náročné zásahy k dispozici pouze Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje na své centrální hasičské stanici v Ostravě-Zábřehu, byl teprve čtyřletý syn jednoho z organizátorů sobotní výstavy. Kolem 500 diváků mělo možnost vidět nejen stovky papírových modelů ale i moderní požární techniku vystavenou před budovou školy.

Hlavním lákadlem bylo před 3 týdny předání nové požární cisterny Tatra 815 4x4 CAS od dobrovolných hasičů z Ostravy Radvanic a také cisterna MAN TGM od dobrovolných hasičů z Hlučína. Zájemci z řad diváků měli možnost navštívit hasičskou stanici Ostrava Zábřeh.

Martin Svoboda, ředitel soutěže Papír show Ostrava

_____________________________________________________________________

Velikonoční voda 2008

Pojedeme o Velikonocích na vodu! Všichni jsou nadšeni. To neplatí o rtuti teploměru, a tak nás napadá vzít si ještě běžky. No a vzhledem k tomu, že naše kamarádka z Horské Kvildy má přes prázdniny volný dům, je to jasná volba.

Vzali jsme s sebou jen čtyři pálavy, „plasty“ jsme nebrali – u nich je riziko cvaknutí o poznání vyšší. Na vodu jsme vyrazili dvakrát, všichni nabalení pro případ cvaknutí, které se ovšem nekonalo. Vody nebylo mnoho, ale i tak jsme si sjezdy z Čeňkovy Pily do Sušice krásně užili.

V ostatní dny jsme naposledy v tomto roce vyrazili na běžky. První den se sníh neskutečně lepil na nenamazané i voskované běžky, další dny se však umoudřil. A tak jsme vedle brodění sněhem zažili i závody skoro na život a na smrt. Po večerech jsme si četli, jak popisují Kristovo ukřižování jednotlivá evangelia, povídali si a hráli hry. Zkrátka a dobře, Velikonoce a nevšední vodácko-bežkařskou kombinaci jsme si perfektně užili.

Lukáš Drápal, YMCA Braník

______________________________________________________________________

Lezecký turnaj

Dnes poprvé vám píšeme svou reportáž. A o čem? O nedávno uskutečněném lezeckém turnaji v Lezeckém centru YMCA v Ústí nad Labem. Spáchali jsme ho 11. dubna za krásného slunečného počasí, díky němuž se účastníci asi trochu zapotili, ale to někdy není na škodu, že? Ve dvou kategoriích se o výherní místa poprali mladí kluci i ti pokročilejšího věku. A protože to byl opravdu lítý boj, odměnili jsme ty nejlepší krásnými cenami.


Tak pokud jsme vás zaujali, přijďte na další turnaj, který bude 23. května 2008, a třeba vyhrajete právě VY!!!

Markéta a Laďka, YMCA v Ústí nad Labem

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]