2/2008

Uvaděč

Vydáno dne 13. 10. 2008 (6963 přečtení)
Milí čtenáři,

druhé číslo na začátku desátého měsíce roku... to je tedy panečku výsledek! No ale co naděláme... nebo naděláme? Máte-li někdo nápad, tak sem s ním.

Zkrátka zatím to vypdadá tak, že v okamžiku, kdy se sejde dostatečný počet příspěvků, tak vyjde číslo. Problém je v tom, že některé je mezitím nutno vyřadit, neb jsou již tak zastaralé, že jejich vydání by nemělo smysl. Tím se tedy počet opět snižuje, takže je z toho lehce začarovaný kruh - „vezměte kruh, polaskejte se s ním a změní se vám v bludný kruh...“, jak praví klasik. Přesto je číslo, které držíte v rukou zajímavé.


Jeho tématem je Festival YMCA Europe 2008, který proběhl v srpnu v Praze a opravdu se mooooc vydařil. Myslím, že spokojeni byli všichni - organizátoři, účastníci, dobrovolníci, veřejnost (i úředníci, kteří dohlíželi např. nad způsobem využití nám půjčených náměstí v rámci City Action). Jaký festival byl se dozvíte z různých úhlů pohledu jednotlivých autorů příspěvku - jinak aktivních dobrovolníků festivalu. Kristina Beruška Ambrožová připravila také velkou anketu s dobrovoníky, takže těch názorů najdete opravdu široké spektrum.

Nejen festivalem byl však ymkař v poslední době živ. Velkou událostí jsou úspěchy YMCA Znojmo v korfbale. K jejich výkonům lze jen GRATULOVAT!

Můžete se těšit na druhé pokračování Deníku trosečníka, zdá se být stále zajímavější, takže jsem se rozhodl zveřejnit i třetí pokračování v dalším čísle, pokud však samozřejmě další číslo Proteinu vůbec vyjde. Ale to už je na vás. ;-)

Tensingáři si určitě rádi připomenou letošní tensingový tábor, alébrž TSCZ v Holčovicích nesoucí název Beat of Life prostřednictvím reportáže jednoho z nich, vystupujícího pod přezdívkou Dave :).

Další novou tváří, která přispěla do Proteinu je Denisa Dohányosová z YMCA Praha, která se nebála napsat o čarodějnicích na Jižáku.

Dlouhé sychravé podzimní a zimní večery jsou před námi. Pokud byste se chtěli na chvilku dostat z nudného surfování po netu, pak můžete zkusit napsat něco, co může potěšit ostatní ymkaře, něco co jste zažili v YMCA nebo něco inspirativního i mimo ni. Zahřeje vás pak nejen pocit smysluplně využitého času, ale i příznivé reakce kamarádů, kteří si váš článek přečtou v papírovém či elektronickém vydání.

J. V. Hynek

[.. Celý článek | Autor: -jvh- .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]