2/2008

Třetí v Evropě a čtvrtí na světě!

Vydáno dne 13. 10. 2008 (7462 přečtení)
Korfbalisté reprezentace ČR hráli 6. - 7. 4. 2008 v Nizozemí ve městě Schijndel na Světovém poháru v korfbalu do 16 let. Tohoto turnaje se účastnilo 10 zemí z celého světa. Český reprezentační tým byl složen z šestnácti hráčů a to osm hráčů bylo z YMCA Znojmo a osm hráčů z jiných republikových týmů z Kolína, Brna, Třeboně a Bělé pod Bezdězem.

Češi na turnaji sehráli 10 zápasů, kdy poslední z nich byl finálový o třetí a čtvrté místo. Nejtěžším soupeřem bylo Nizozemí a Belgie, kteří mají stotisícovou hráčskou základnu, tito potvrdili roli favorita.


Naši v zápasech proti nim ukázali, že jsou velmi dobří hráči a drželi s nimi při hře krok. První rána pro český tým padla, když se hned v prvním zápase po deseti minutách zranil Petr Kovalovský, dále onemocněla Soňa Sapíková a Drahoslav Kovalovský měl problémy se starým zraněním kolene. To velmi zatížilo ostatní, protože trenéři nemohli, hráče tak často střídat.
V postupových zápasech porazili rovněž tým Taiwanu 5:4, a když s nimi hráli finálový zápas o třetí a čtvrté místo již jim nestačily síly na to, aby vítězství obhájili. Tudíž pro český tým zůstala bramborová medaile. Za našimi hráči zůstaly země jako Rusko, Slovensko, Německo, Polsko, Španělsko a Velká Británie.
Český tým určitě na turnaji neudělal žádnou ostudu, obsadil čtvrté místo na světě a třetí místo mezi evropskými týmy. Pro YMCA Znojmo to byl obrovský úspěch. Tímto bychom chtěli poděkovat všem ymkařům za dlouholetou podporu znojemské YMCA.
Sestava: kapitán Jan Chlumský, Drahoš a Petr Kovalovští, Jan Šedý, Jakub Novotný, Vašek Vaškovský, Benjamin Islami, Patrik Nguyen, Soňa Sapíková, Michaela Hromčíková, Markéta Hegová, Denisa Čejková, Tereza Paďouková, Michaela Podnecká, Katka Michalová, Monika Jeřábková
Trenéři z YMCA Znojmo: Lenka Dančová Aladár Dančo
Výsledky:
1. Nizozemí
2. Belgie
3. Taiwan
4. Česká republika
5. Rusko
6. Španělsko
7. Německo
8. Anglie
9. Polsko
10. Slovensko

Korfbalisté YMCA Znojmo se probojovali také do korfbalového finále ČR. které se konalo dne 17.5.2008 v Prostějově ve sportovní hale RG a ZŠ na Studentské ulici. Jak to dopadlo se můžete dočíst v dalším článku tohoto čísla!

Aladár Dančo, YMCA Znojmo

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]