2/2008

Svátek dětí v Neveklově/TenSing Mělník

Vydáno dne 13. 10. 2008 (6334 přečtení)
Svátek dětí v Neveklově

Kdo byl v neděli 1. června 2008 v Neveklově, mohl si všimnout nepravidelné městské vlakové dopravy, která vozila účastníky Dětského dne kolem Neveklova. Nástupní i výstupní stanice vláčku byla u brány parku, kde probíhaly i všechny ostatní atrakce. Děti si mohly zaskákat v pytli, svézt se na raftu nebo přelézt přes potok po lávce z lan.


Několik soutěží bylo zaměřeno na ochranu přírody a myslivost, svou disciplínu pro děti měli i hasiči a dále děti zaujal například kolovrátek, petangue nebo ochutnávka ovoce poslepu. Děkujeme myslivcům, kteří zatroubili lovecké fanfáry a další upřímný dík i obdiv patří neveklovským hasičům, kteří dětem předvedli dokonce dva zásahy, a to hašení požáru i vyprošťování řidiče z auta. K tomu všemu hrála skupina Kabrňáci z Diagnostického ústavu v Tloskově.

Pořadatelem této akce bylo občanské sdružení YMCA Neveklov, spolu s Okresním mysliveckým spolkem - kulturní a propagační komisí, Českým svazem ochránců přírody Benešov a Domem dětí a mládeže Benešov. Za spolupráci a pomoc děkujeme neveklovským hasičům, Sokolu Neveklov, Městskému úřadu Neveklov, Středočeskému kraji a firmě VHS, s.r.o.

Markéta Doušová, YMCA Neveklov

________________________________________________________________________

TenSing Mělník pověst svým zakladatelům nepokazil

Mělnický Tensing se drží už deset let dobře. A předvedl to, když v plné síle patnácti hlasů představil svůj program na výročním koncertě, který proběhl v červnu v Husově domě na Mělníku.

Návštěvníky koncertu, mezi kterými nechyběli staří mělničtí fosilové, pobavilo po dlouhé době srozumitelné a velice vtipné výroční drama, a rozezpívaly svěží talenty mělnického TS. Nová kapela pod vedením Martina Bubiho Dvořáka předvedla skvělý výkon a ukázala, že ani improvizace v případě zapomenutí textu zpěváka pro ni není žádný problém.

Martina Karnoltová spolu s paní Šestákovou, dobré duše mělnického TS, na závěr koncertu předaly s proslovem a gratulací za YMCA Mělník narozeninový dort, který jsme si potom v zákulisí pořádně vychutnali. :-)

Tensingové oslavy ale pro letos ještě neskončily! Všichni, kteří kdy prošli mělnickým tensingem, se v říjnu sejdou a uspořádají koncert na mělnické evangelické faře, kde se mělnický TS narodil, a kde taky pořád žije.

Eliška Venglařová, YMCA Mělník

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]