2/2009

Ohodnocení ČOV trenérka roku 2008

Vydáno dne 18. 08. 2009 (4694 přečtení)
V úterý 31. března 2009 v 11 hodin převzaly nejlepší tuzemské trenérky a cvičitelky z rukou předsedy Českého olympijského výboru Milana Jiráska ocenění. Byla mezi nimi i úspěšná trenérka korfbalu TJ Znojmo MS YMCA Lenka Dančová. V letech 1979–1986 se věnovala plavcům, korfbalisty trénuje od roku 1992.

Proč se zabýváte trénováním dětí a mládeže a ne seniorů?
Jsem trenérkou mládeže, protože má náš sport velký nedostatek trenérů v této věkové skupině. Druhým rokem netrénuji nejstarší tým korfbalistů. Myslím si, že náš extraligový tým je po 17 letech tréninků schopen úspěšně reprezentovat Znojmo i bez mé pomoci.

Jako tým již umí toho tolik, že dokáže i letos obhájit titul mistr ČR. Proto se plně věnuji mladším generacím, aby nezanikl tak úspěšný sport na Znojemsku. Nyní trénuji dva dorostenecké týmy (extraligový a tým 1. ligy) a většinu žákovských týmů. Dále se nejméně 10 let věnuji přípravě dorostenecké a žákovské reprezentace v ČR.

Co považujete za největší úspěch korfbalového klubu TJ Znojmo MS YMCA?
Za největší úspěch považuji sezónu 2004/2005, kdy moji svěřenci získali všechny tituly mistr ČR ve všech věkových kategoriích, od extraligy, až po ty nejmladší. Tímto úspěchem se můžeme pyšnit pouze my ve Znojmě.

Dále, že jsme na mezinárodních utkáních získali v roce 2003 a 2005 1. místo vicemistrů (obdoba UEFA ve fotbale) a dvakrát druhé místo na Světovém poháru do 19 let, kde byla víc jak jedna polovina hráčů z klubu Modrých slonů. Mým spolutrenérem je syn Aladár Dančo. Korfbalový klub má i mnoho dalších úspěchů na mezinárodních kolbištích. Když jsme začali počítat všechny tituly mistr ČR, které naši svěřenci získali, tak nás to zaskočilo. Bylo to celkem 34 titulů mistr ČR. Proto získané medailové umístění a trofeje jsme se raději nesnažili spočítat.

Zdroj: www.sportmagazin.cz

_______________________________
Lenka Dančová je trenérkou korfbalu od roku 1992 v klubu TJ YMCA Znojmo. Plně se ve své trenérské činnosti věnuje mladé generaci. Za největší úspěch považuje sezónu 2004/2005, kdy její svěřenci získali všechny tituly mistr ČR ve všech věkových kategoriích od extraligy seniorů až po žactvo.

V mezinárodních utkáních získali v letech 2003–2005 první místo v Evropské lize vicemistrů a dvakrát druhé místo ve Světovém poháru do 19 let. Pokud spočítáme všechny tituly mistr ČR, které její svěřenci získali, dojdeme k ohromujícímu číslu 34 titulů.

Zdroj: www.olympic.cz
_______________________________

V novodobé historii YMCA je ocenění Lenky Dančové titulem Trenérka roku 2008, uděleným Českým olympijským výborem, zcela mimořádnou událostí. Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci YMCA!

Michael Erdinger, generální sekretář YMCA v ČR

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]