3/2009

Benefiční koncert YMCA pro Světlušku

Vydáno dne 07. 12. 2009 (2969 přečtení)
aneb Jak jsme pomohli rozsvítit světla

9. 9. 2009 – takové magické datum, řekla bych. Ten den se po celé České republice proháněly světlušky a nabízely lidem ke koupi různé sbírkové předměty od magnetek přes svítící náramky až po kovové klíčenky.

Smyslem veškerého světluščího lítání pak bylo vybrat co nejvíce peněz a podpořit tak Nadační fond Českého rozhlasu, který výslednou částku rozděluje mezi děti a dospělé s těžkým zrakovým postižením. Přispívají například na koupi vodícího psa, asistentů pro malé děti nebo na speciální technické vybavení, které potřebuje nevidomý ke studiu.

Taková myšlenka se nám, tensingářům z Brna, moc líbila, a tak jsme se rozhodli do této sbírky zapojit. A to nejen jako světlušky vybavené téměř pravými křídly a ještě lepšími tykadly, ale také jako účinkující benefičního koncertu YMCA pro Světlušku, který zorganizovala YMCA Brno.

Celý den byl velmi náročný – od ranního pobíhání s kasičkami ve tvaru lucerny, stavění pódia, vybírání dobrovolného vstupného na benefičním koncertě až po náš skvělý a jedinečný výstup.

I přes pracovní nasazení jsme si však nenechali ujít ostatní účinkující. Celou benefici zahájilo TSCZ, které tímto koncertem (během tří dnů už pátém) zakončilo své turné na Slovensku.

Program byl opravdu nabitý hity. Diváci slyšeli například Richarda Krajča a Tak nějak málo tančím, rockový nářez So What od Pink anebo slavnou Viva la vida od Coldplay. Nejvíce však publikum dojala píseň Somebody to love od Queen.

Po úprku účastníků TSCZ na vlak je na pódiu vystřídal soubor irských tanců Démairt. Ten obecenstvu sliboval pěknou podívanou, a to nejen díky krásným dlouhovlasým slečnám v zelených šatkách, ale především díky svým mnohým oceněním v soutěžích jak v Čechách, tak v zahraničí. Pro mnohé diváky bylo však velkým překvapením, že kromě tradičních irských písní lze vyhazovat nohy do vzduchu i na pop. Holt, když se chce, všechno jde.

Po bujarém veselí v podobě tance následovalo trocha dobrodružství s šermířskou skupinou Carpe Diem, nebo-li „využij dne“. Ti si pro své vystoupení dokonce postavili stan.

S blížícím se koncem se na pódiu představil ještě TenSing Brno, který se nenechal zahanbit třicetičlenným sborem TSCZ a v daleko menším počtu předvedl rovněž famózní show. Společný tanec na Paris Hillton připravil publikum do správné nálady, následovaly líbivé tóny Lord, I lift your name on hight, trocha melancholie v podobě Chinaski a jejich Dlouhého kouře, něco pro pobavení od našeho vynikajícího sólisty Tomíka Sedlačíka a jeho roztouženého This love a na závěr klasika a Every day.

Obecenstvo vypadalo velmi spokojeně, ale čas byl neúprosný, a tak se s námi naši skvělí moderátoři, Andrea Horská a Tomáš Sedlačík, museli rozloučit.

Co dodat; díky všem za práci a čas, který jste benefičnímu koncertu věnovali, a doufejme, že jsme výtěžkem pomohli rozsvítit co nejvíce světel.

Gabriela Boková

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]