3/2009

Kulturní časopis Nekultura.cz

Vydáno dne 07. 12. 2009 (2108 přečtení)
Internetový časopis Nekultura.cz existuje už přes tři roky a vznikl, aby čtenářům nabídl něco, co tehdy chybělo a dosud ve velkém měřítku chybí – reflexe umělecky kvalitních děl, kterým není věnována patřičná pozornost. Redakce časopisu tvoří zejména začínající žurnalisté a umělečtí kritici – studenti vysokých, ale také středních škol. V redakčním týmu však dlouhodobě působí také starší redaktoři, kterým Nekultura poskytuje prostor pro jejich práci, neboť tištěná média jsou omezována čteností a počtem řádků textu. V červenci tak vyšel například rozhovor s dlouholetým brněnským divadelním hasičem, jiné odborné časopisy nebo deníky by o něj zájem neměly.

Cílem Nekultury není reflektovat veškeré umělecké dění, ale naopak cíleně vybírat ty umělce a jejich díla vynikající nad ostatní a nebo upozorňovat na díla bez umělecké hodnoty.

Jde o mladý a svěží pohled nastupující generace kritiků a kulturních žurnalistů, jejichž názor je veden k jasné argumentaci a není nijak cenzurován. Nekultura se zaměřuje na oblast současného filmu, hudby, divadla, literatury a výtvarného umění. Od letošního roku pak přinášíme ve filmové, hudební i divadelní rubrice pravidelné kulturní tipy. Nekultura tak přestala umění pouze zpětně nahlížet a začala jej také aktivně doporučovat. Na komunitních serverech vzniklo několik „nekulturních“ skupin a občasně se příznivci Nekultury schází nejen ve světě internetu.

Rád bych vás pozval ke čtení Nekultury, neboť je časopisem, za nímž si osobně stojím a doufám, že i vám přinese v kulturním dění patřičný přehled a přinese vám velké množství nezapomenutelných kulturních zážitků. Současně také dlouhodobě hledáme posily našeho redakčního týmu a také zavedené společnosti, které by na náš chod přispěly výměnou za vzájemné partnerství.

BcA. Václav Bartoš, foto: archiv autora

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]