3/2009

Anketa

Vydáno dne 07. 12. 2009 (1852 přečtení)
Na webu našeho časopisu jsme našim čtenářům položili otázku, zda se zajímají o politiku. Musím říct, že výsledek mě překvapil, a to pozitivně. Téměř 70% respondentů odpovědělo, že ano, z toho přes 54% kliklo dokonce na aktivní ano. To si dovolím interpretovat jako skutečnost, že Protein čtou odpovědní lidé, kterým není lhostejné, jak je spravován stát, ve kterém žijí. Naopak se svým přístupem chtějí na jeho směřování podílet. Pokud si mohu dovolit ještě odvážnější interpretaci, pak bych se opovážil předpokládat, že kliknutí na aktivní ano může znamenat i to, že takovýto člověk chodí k volbám.

Vždyť právě proto pozval T. G. Masaryk, prostřednictvím své dcery Alice, v roce 1919 YMCA do tehdejšího Československa, aby pomohl rozvoji demokratického myšlení v nově se rodící republice. Jsme rádi, že tyto principy zůstaly YMCA vlastní i po 90 letech, i když se dvěma přerušeními – fašistickým a komunistickým.

Jsme vděčni za to, že posledních 20 let můžeme opět navázat na to nejlepší z prvorepublikové YMCA a vést další generaci ke stejným hodnotám – demokracie, svobody a odpovědnosti. Být demokratem znamená být takovým jak v osobním, tak společenském životě.

Pokud tedy pro tento případ zúžíme zájem o život společnosti na politiku, můžeme díky uvedené anketě konstatovat, že naše čtenáře politika zajímá, a to je možná signál k tomu, že by se v Proteinu mohl občas nějaký článek na politickospolečensko- ekonomické téma objevit.

J. V. Hynek

[.. Celý článek | Autor: -jvh- .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]