02/2010

Uvaděč

Vydáno dne 03. 05. 2010 (2211 přečtení)
Milí čtenáři!

Sláva! Nádhera! Paráda! Je to neuvěřitelné, ale daří se plnit naše předsevzetí. Dvouměsíční rytmus ve vydávání Proteinu běží… jen to nezakřiknout. Díky všem, kteří se o vzkříšení Proteinu zasloužili, jen vytrvat!

Tématem čísla je Otevřenost YMCA. To je velmi zásadní téma, jedna z nejvýstižnějších charakteristik této organizace. Uchopil ho František Kroužil ve svém příspěvku – jako vždy velmi zajímavém.

Kromě duchovního zamyšlení, tentokrát z pera přispěvatele – nováčka Davida Nečila si můžete přečíst další z vtipných fejetonů Renaty Francové. Její um byl završen vydáním prvotiny – právě knížky plné povídek, z nichž některé jste měli možnost na stránkách minulých Proteinů číst. Na konci tohoto čísla najdete další literární pokus – povídku Z cukru. Musím se přiznat, že mě i řadě lidí, se kterými jsem ji lingvisticky konzultoval, dělala značné gramatické potíže… snad je otištěna správně… ale pokud jste jiného názoru, rádi se necháme poučit, napište nám email. Zkrátka povídající si zákusky pro nás nebyly právě gramatickou laskominou.

A co dál? Hlavním tahákem je určitě exkluzivní reportáž Vojtěcha Bergera přímo zpoza opony olympijského Vancouveru. Dalším exotickým příspěvkem je rozhovor s Janou Škubalovou – dobrovolnicí v Mali.

Jsme vděční za příspěvky z našich ymkařských poboček – dočtete se o tom, jak byly kuny na lesní brigádě (pardon Kuny), o úspěchu brněnských ymkařských irských tanečnic v maďarské Budapešti (trochu chaos, ale je to tak). Pár vět o orlovském gospelovém souboru Keep Smiling Gospel a také další pokračování seriálu Filipa Rajnocha, který představuje jednotlivé lokální ymky – tentokrát zvolil YMCA Jindřichův Hradec.

Nepřehlédněte ani recenzi Lukáše Jirsy na film Katka a příspěvek Andrey Gröschlové o připravovaném výchovném programu YMCA.

Tak co? Řekněme si to bez ostychu. Zkrátka když už Protein vyjde, tak je vždy výborný!

J. V. Hynek

[.. Celý článek | Autor: -jvh- .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]