02/2010

Keep Smiling Gospel Orlová

Vydáno dne 03. 05. 2010 (5315 přečtení)
Orlovská YMCA má pod svými široce rozepjatými křídly také velice dynamický a oblíbený gospelový sbor Keep Smiling Gospel. Vznikl z nadšení pro Krista a z touhy oslavovat Boha zpěvem 11. října 2007 a měl pouhých šest členů. Ani ne po dvou měsících měl první koncert, který měl takový úspěch, že se sbor rozrostl na průběžných zhruba dvacet členek a členů.

Mimoto má od podzimu loňského roku také vlastní kapelu. K původním klávesám a kytaře přibyly perkuse, kontrabas a příležitostně sbor doprovází také housle a saxofon.

Když jsem se zpěváků ptal, kolik měli koncertů, dostalo se mi odpovědi, že to bude těžké spočítat, ale něco mezi 25 až 30. Členky vzpomínají na báječnou atmosféru obou vyprodaných dvojkoncertů v Divadle loutek v Ostravě, na vánoční koncerty v Kulturním domě Akord v Ostravě – Zábřehu, hráli a zpívali také na Nový rok v Petřvaldě, dále po sborech ČCE Jesenicka, na zámku v Bruntále, přijali výzvu hradu Helfštýn a zamilovali si kapli na Radhošti.

Zúčastnili se také několika workshopů, v Dánsku se jim povedl vynikající společný koncert. Dirigentka Lýdie Jančová vzorně reprezentovala svoji vlast na eurosemináři v Krakově.

Další můj dotaz se týkal budoucnosti. V srpnu budou tradičně hrát na Radhošti, chystá se několik koncertů v kostelech adventistických sborů v regionu, ale největší výzvou bude asi společný pobyt ve Skotsku s orlovským sborem ČCE, v jehož sborovém domě sbor zkouší.

Robert Kovarik, YMCA Orlová
foto: Miroslav Sedláček

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]