03/2010

Den dětí s YMCA Brno

Vydáno dne 13. 07. 2010 (2130 přečtení)
Jednoho krásného téměř letního odpoledne, přesněji řečeno v sobotu 5. června, uspořádala YMCA Brno, YMCA T. S. a Mezinárodní studentský klub Masarykovy univerzity (ISC MU) Den dětí. Akce se konala nejen díky svátku všech dětí, ale také z důvodu 20. výročí YMCA od obnovení její činnosti v České republice.


Abychom takzvaně netrhali partu s Prahou, rozhodli jsme se, že onen Den dětí s YMCA, jak jsme akci pojmenovali, uskutečníme také na náměstí Republiky (ať se to nikomu neplete). V Brně je to totiž velmi oblíbená čtvrť, kde se všichni ymkaři lehce spřátelili s našimi romskými spoluobčany, nebo spíše jen spoluobčánky, protože jejich rodiče měli pravděpodobně doma spousty práce, a tak jsme se o zábavu jejich dítek starali my. Komu by poznávání romské kultury nestačilo, mohl se dát do řeči i se zahraničními studenty z ISC, kteří na akci radostně pomáhali a svým cizokrajným vzhledem motivovali účastníky říci alespoň tu jednu větu v angličtině.

Pro děti byl nachystán skutečně pestrý program. Od klasického skákání v pytli, přes opičí dráhu, skládání origamů z jedlého papíru a poznávání předmětů poslepu až po stavění konstrukcí pomocí špejlí a maršmelounů (všemi tolik oblíbených bonbónů) nebo hrátky v angličtině. Kdo splnil všech deset úkolů a nasbíral tak deset krásných razítek, výměnou za vyplněnou kartičku na něj čekalo spoustu pěkných dárečků od našich sponzorů.

Co by to ale bylo za akci bez doprovodného programu? Ten nám zajistila šermířská skupina YMCA Brno Extraktor. Přestože bylo poměrně velké teplo, ve kterém se šermování v těžkých kostýmech jevilo celkem náročné, měly děti možnost zhlédnout dokonce několik šermířských vystoupení a dokonce si tuto aktivitu vyzkoušet na vlastní kůži. Ačkoli tolika dětí s mečem v ruce vypadalo v jednu chvíli velmi nebezpečně, celou akci všichni přežili bez jediného škrábnutí. A to jak děti, tak naši dobrovolníci. Těšíme se příští rok, spoluobčánci.

Gabriela Boková, YMCA Brno

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]