03/2010

Moravské PraSe

Vydáno dne 13. 07. 2010 (2264 přečtení)
aneb YMCA prochází i žaludkem

Již páte PRAcovní SEtkání, nebo-li Moravské PRASE, proběhlo 18. - 20. 6. tradičně na táborové základně ve Veverské Bítýšce.


Protože byl program velice nabitý a bylo potřeba začít pracovat od rána, většina účastníků dorazila v páteční podvečer. Po chvíli strávené ubytováváním se přešlo rovnou k zábavě, která však končila brzy, abychom byli ráno čilí.

Po rychlé snídani se každý rozeběhl za svými povinnostmi. Statní mladíci šli sekat dříví, zatím co táboroví vedoucí šli na školení, které vedl pan Jaromír Hron. V průběhu dopoledne se začali také sjíždět vedoucí všech Ymek z celé republiky, aby se poradili co podniknout v dalším roce.

Já jsem měl program pro táborové vedoucí, a tak jsem strávil den takto: Dopolední program začínal s panem Jaromírem Hronem a tématem „jak vybrat hru pro vlčata“. Vlčata jsou v našich očích děti, které jezdí na tábor právě na základnu ve Veverské Bítýšce a jsou ve věkovém rozmezí od 6 do 8 let. Následovaly témata jako je časový rozvrh dne, jak trestat za přestupky či správně napsaný táborový řád. Školení jsme si zpestřovali hrami, které ,jak se ukázalo, bavily i nás starší a usoudili jsme, že by mohly bavit i vlčata.

Poté následoval již zasloužený oběd z dílny našich táborových paní kuchařek, které nás opět udivily tím, jak výtečně umí vařit. Po krátkém odpoledním klidu následovalo posezení s lehkým námětem skupinová dynamika. Bylo nám zde předvedeno, jak lze hledat problémy a jejich řešení pomocí ztotožnění své vlastní situace se situací na lodi.

Následovalo krátké obeznámení s historií a posláním YMCA v České republice a ve světě samotným generálním sekretářem YMCA ČR Miki Erdingerem. Následovala další diskuze s Jaromírem Hronem na téma „jak vybrat správnou píseň pro vlčata“ a pořadová cvičení.

Potom už jsme se zapojili do každoročního oblíbeného volejbalu (mimochodem jeden ze sportů, který vznikl v YMCE, jak jsme se dozvěděli). Ten byl však přerušen něčím, na co jsme se těšili od rána. Krásné selátko opíkající se na rožni. Každý si dal kousek a již nás myšlenky na hru přešli. Proto jsme přišli k ohni s osvěžujícím nápojem dle chuti a začali zpívat a hrát až do časného rána. Po probuzení následoval už jen rychlý úklid, rozloučení a všichni se rozutekli domů.

Miroslav Střítecký, YMCA Brno, foto: J. V. Hynek

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]