02/2011

Rozhovor s Alžbětou Molnárovou

Vydáno dne 18. 05. 2011 (2192 přečtení)
- novým zahraničním sekretářem YMCA v ČR

Na pozici zahraničního sekretáře YMCA v ČR nastává čas od času personální změna. Jedna z nich nastala v únoru letošního roku. Proto vám přinášíme několik vět o hlavní protagonistce této události – Alžbětě Molnárové.


Jak ses k Ymce vlastně dostala?
V roce 2008 jsem dostala (obrazné) roupy a začala hledat, kam bych vyjela. Původně jsem chtěla na Evropskou dobrovolnou službu, proto jsem si našla YMCA v ČR mezi vysílajícími organizacemi. Nakonec jsem odjela na léto do Lakeside jako instruktorka na Day Camp, což pro mě byla velká výzva a životní zkušenost. K Ymce jsem se tak dostala vlastně přes pozici, na které dnes pracuji.

Co tě motivuje pracovat právě v YMCA?
Různorodá práce, samostatnost pozice, důvěra, která ve mě byla už od začátku vložena, a v neposlední řadě skvělý kolektiv inteligentních a přátelských lidí!

V čem vidíš pozitivum toho, že má česká YMCA zahraničního sekretáře?
Mám za to, že mezinárodní rozměr YMCA je velice důležitý a patří k YMCA už od jejího vzniku. Pozitivum vidím hlavně v tom, že se můžeme od našich zahraničních partnerů mnoho naučit a prostřednictvím našich dobrovolníků v zahraničí obohacovat aktivity zde v ČR. Moc tedy fandím programům jako jsou Volunteers for Europe nebo Evropská dobrovolná služba.

Myslíš si, že se YMCA věnuje zahraniční agendě dostatečně?
V YMCA pracuji teprve 3 měsíce, ale již začínám spatřovat prostor pro rozvoj a rozšiřování zahraničních aktivit. Žel, na poloviční úvazek je možné pouze udržovat věci, které jsou v běhu. Začínat nové spolupráce či programy není při současném úvazku reálné. Myslím, že je to velká škoda, protože mladých lidí, kteří chtějí vyjet je opravdu mnoho. Navíc spatřuji potenciál ve vysílání mladých lidí také pro YMCA v ČR a její kolektivní členy – lidi, které vysílám, podporuji v tom, aby se stali členy YMCA a zapojili se i po svém pobytu v zahraničí. Z mé krátké zkušenosti mohu říct, že to funguje!

Na co konkrétně bys chtěla navázat v práci své předchůdkyně?
Vše, co se v Ymce v posledních letech co se týče zahraničí dělo, považuji za dobré. Takže na všechno!

Polož si nějakou otázku a rovnou na ni odpověz!
Jak se ti líbí název tvé pozice – sekretář? Vůbec, je to divné, vůbec se necítím jako obstarožní kus nábytku...

Můžeš o sobě říct pár osobnějších věcí, aby si tě naši čtenáři mohli nějak představit… co tě baví, zajímá, co jsi studovala...?
Tákže: dvě ruce, dvě nohy, tělo a hlava. Studovala jsem Fakultu humanitních studií, teď ještě dodělávám Veřejnou a sociální politiku na FSV, baví mě: cestování, četba, rýpání v hlíně, lyžování, spinning, squash, pobyt v přírodě, hlavně v Jeseníkách, které jsou mým domovem.

otázky kladli Miki Erdinger a J. V. Hynek

[.. Celý článek | Autor: -jvh- .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]