02/2011

Rozjaření

Vydáno dne 18. 05. 2011 (2112 přečtení)
Jarní koncert TenSingu Praha

Stejně jako každý rok přichází po zimě jaro, tak i TS Praha vítá každý rok jaro svým koncertem. Pro příznivce své hudby přináší ochutnávku svého nového repertoáru a snaží se tak navnadit své posluchače i na závěrečný koncert konaný v červnu.


V letošním školním roce zaznamenal TS Praha skutečné rozjaření, neboť počet jeho členů přesáhl 30 lidí a bylo to znát již na náladě, o kvalitách koncertu nemluvě. Pro své Rozjaření si mladí zvolili malý koncertní sál v Barevné kavárně v Londýnské ulici. Interiér ihned příjemně naladil návštěvníky, ať už pestrobarevnou výzdobou horní kavárny, tak klubovou atmosférou spodního sálu. V sále se sešlo na sedmdesát lidí a rychle zaplnili celou kapacitu sálu. V sedm hodin se setmělo, hudba na pozadí utichla a ozvaly se první zvuky úvodního tance.

Díky malým prostorům se pražští mladí omezili v síle zvuku a rozhodně jim to prospělo. Ve všech písních krásně vyzněl sbor, na kterém si TenSing tolik zakládá a hezký zvuk se projevil jak v nadšení vystupujících, tak v ohlasu obecenstva. Zaznělo 12 písní různých žánrů, s kapelou i čistě vokálních, a na chuť si tak mohl přijít skutečně každý.

Hodinový koncert byl zakončen bouřlivým potleskem a veselá nálada z povedeného koncertu vydržela ještě dlouho do večera. Ač ovlivněn subjektivním pohledem ze strany vystupujících, už se velmi těším na červnový závěrečný koncert v divadle Na zábradlí, který se uskuteční 19. června, a myslím, že posluchači na tom nebudou jinak.

Záznam koncertu je zde: http://www.praha.tensing.cz.

Filip Rajnoch, foto: J. V. Hynek

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]